Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 šialených faktov o ľudskom tele! Ktorý je najodolnejší orgán v našom tele a vedel si, že dokážeš svietiť? :-O

20081203_235931_wylar102 400x300.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Tieto fakty o ľudskom tele si asi nepoznal… Sú vážne zaujímavé!

1. Jazyk  – vedeli ste, že ľudský jazyk má podobné znaky s chápadlami chobotnice alebo so sloním chobotom? Chápadlá i chobot sú rovnako ako náš jazyk zväzky svalov, ktoré pracujú bez pomoci kostí. Keby sme teda mali jazyk taký veľký ako sloní chobot, bez problémov by sme mohli vytrhnúť strom zo zeme!

2. Vlasy – tvrdenie, že nechty a vlasy po smrti naďalej rastú, nie je pravdivé! Koža sa len vysuší a ustúpi, preto nechty aj vlasy pôsobia, že sú dlhšie. Pravdou však je, že vlasy sú zvláštnou kombináciou živého a mŕtveho. Vlasová folikula totiž zo seba vytláča vlasy, ktoré sú tvorené zmesou neživých látok.

Russia Athletics Worlds

3. Pečeň – o tom, že pečeň zbavuje telo všetkých toxických látok, ste sa určite učili na biológii. Okrem toho je však pečeň azda najodolnejším orgánom v našom tele! Dokáže sa totiž obnoviť aj vtedy, ak je funkčná len na 25%!

4. Priehlbina na hornej pere – táto časť tváre, o ktorej sotva vieme, že existuje, vznikla ešte počas vývoja v maternici. Tu sa obe strany tváre vyvíjajú nezávisle od seba a až po čase sa spoja práve v mieste, kde máme priehlbinu nad perou. Ak toto spojenie neprebehne tak, ako má, dochádza k vzniku rázštepu. Starovekí Rimania považovali túto časť tela za veľmi erotickú a nazývali ju „Cupidov luk“

5. Schopnosť svietiť – svetlušky a medúzy sú schopné svietiť, ale vedeli ste, že svietite aj vy? Ide o výsledok metabolických procesov v ľudskom tele, ktoré vytvárajú svetlo. Toto svetlo však ľudské oko nedokáže zachytiť. Zachytila ho však citlivá kamera, ktorú vymysleli Japonci a zistili, že svietime v 24-hodinovom cykle. Takže, keď vám nabudúce niekto povie, že žiarite, berte to doslova!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 7. novembra 2018
reklama:
reklama:
reklama: