Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aké AUTO má PREDNOSŤ? Ak to viete, ste super vodič! Odpoveď v článku

Fb 0123.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Otázka je veľmi jednoduchá: Ktoré vozidlo má prednosť v jazde? Svojim správnym tipom sa presvedčíte či ste dobrý vodič. Tak hurá na to!

Zákonodarcovia sa rozhodli pomôcť riešeniu častých situácií, kedy na diaľnici začnú vznikať zápchy a vozidlá vytvárajú stojace kolóny. Najčastejšie sa to stáva po nehode či v prípade komplikácií u zúženia do menšieho počtu jazdných pruhov.

Otázka: Aké auto má prednosť?

00.jpg
Foto: www.imgur.com

Správna odpoveď: Prednosť v jazde má auto, ktoré prichádza z pravej strany

Novela zákona určuje presné pravidlá používania jazdných pruhov. Je v ňom uvedené, že na ceste s dvoma a viacerými jazdnými pruhmi v každom smere platí prednosť sprava.

Vodič, ktorý prechádza z ľavého jazdného pruhu do stredového alebo pravého, nesmie ohroziť vodiča idúceho v pravom jazdnom pruhu.

Toto pravidlo síce platí už dlho, no vodiči si myslia, že prednosť má vozidlo, ktoré ide rýchlejšia a teda jazdí v ľavom jazdnom pruhu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 4. januára 2019
reklama:
reklama:
reklama: