Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chlapec sa prebudil po 12 rokoch z kómy. Priniesol zaujímavé posolstvo

chlapec
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
chlapec youtube.com
reklama:
reklama:

Upadnúť do kómy je veľmi nepríjemná vec, ale byť v nej po dobu 12 rokov, je niečo úplne nepredstaviteľné. Zatiaľ čo je dotyčný po celú tú dobu uväznený vo svojom tele, jeho okolie sa trápi a každý deň sa modlí za to, aby sa z kómy dostal. Nikomu v ten moment nie je jasné, či sa znova prebudí, alebo v kóme zostane navždy.

Príbeh plný prekvapení

Dnes sa spoločne pozrieme na príbeh chlapca, ktorému sa podarilo prebudiť z kómy, ktorá trvala neskutočne dlhých 12 rokov. Je to príbeh o chlapcovi menom Martin Pestorius, ktorý sa narodil v roku 1976 na pobreží Juhoafrickej republiky. Osud k nemu nebol milostivý a vo svojich 13 rokoch ochorel zvláštnou chorobou, ktorá mu zobrala takmer všetku energiu. To najhoršie ale prišlo o niekoľko mesiacov neskôr.

Chlapec začal strácať svoju všetku silu, nedokázal ovládať svoje telo a neustále upadal do spánku. Jedného dňa upadol Martin do dlhej kómy, respektíve umelého spánku. Samozrejme to už v čase, keď bol v nemocnici a starali sa o neho lekári. Následne mu po niekoľkých vyšetreniach bola diagnostikovaná tuberkulóza mozgu. Ide o veľmi vážnu chorobu, s ktorou je veľmi ťažké bojovať a bohužiaľ, väčšina pacientov nakoniec na následky tejto choroby zomrie.

Lekári mu nedávali šancu

Lekári teda nadobudli ten úsudok, že bude lepšie, keď sa rodičia so svojim chlapcom rozlúčia, pretože mu nedávali šancu na to, že by sa z umelého spánku prebudil. Rodičia však tieto reči nepočúvali, chlapca si vzali domov a tam sa o neho starali. Vedomie sa začalo po niekoľkých rokoch, telo však stále spalo. Martin ale celý čas vedel, čo sa okolo neho deje. Bol uväznený vo svojom tele. Všetko počul, ale nemohol reagovať, nemohol sa hýbať.

Naučil sa komunikovať s okolím šklbaním svalov a počas spánku riešil matematické úlohy. Nakoniec ubehlo 12 dlhých rokov a Martin sa dokázal prebudiť! Tento príbeh má však lepší koniec, ako ste si predstavovali! Rok po prebudení začal študovať vysokú školu a dokonca získal diplom. Následne vydal aj knihu o svojom príbehu, kde opisuje, aké to je byť v kóme. Dnes žije šťastný a pomerne úspešný život.

 Martin
Martinyoutube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 18. decembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: