Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Herci hodili spiatočku: Jančich začal platiť podlžnosti, takáto je pravda o jeho dlhoch za muzikál

Branislav Jančich
Branislav Jančich Foto: www.instagram.com
reklama:
reklama:

Predvčerom sme priniesli informáciu, ktorá prebehla slovenskými médiami o problémoch s muzikálom Snehová kráľovná. Jej organizátor a šéf usporiadateľskej agentúry Braňo Jančich mal mať voči hercom aj štábu nemalé podlžnosti. Teraz je však všetko inak a aj samotní herci zmenili svoju rétoriku. Zatiaľ čo v stredu hovorili o nevyplatených sumách, zdá sa, že Jančich už svoje záležitosti začal riešiť. 

„90 percent nákladov celého projektu sme už ale vyplatili a zostali nám ešte nejaké posledné splátky, ktoré máme s hercami dohodnuté. Väčšina hercov dostala už celý honorár a tí ostatní ešte dostanú poslednú malú časť z ich honoráru,“ povedal pre portál Topky.sk Jančich. Problémy s financiami sa majú týkať decembrových vystúpení, ktoré ešte nie sú všetky vyrovnané, no ako sám Jančich tvrdí, aj tieto postupne splatí a svoje záväzky si vyrovná. Všetky predstavenia v januári sme im platili vždy, ako prišli do športovej haly. Boli pripravené zmluvy, príjmové doklady. Neexistuje človek, čo by za január, tú druhú časť turné, nedostal euro. A tie decembrové im postupne v splátkach platíme. Každý niečo dostal, len teraz majú ešte poslednú splátku, ktorá je medzi nami mailovo dohodnutá,“ pokračuje organizátor. 

Najviac naštvaná bola herečka Romana Dang Van, ktorá však tentoraz zmiernila rétoriku a aj ona už nejaké peniaze dostala. „Áno je to pravda. Za januárové predstavenia vyplácal pred predstaveniami. Ja som v januári hrala len jedno a to som dostala zaplatené. S Braňom sme sa dohodli, že mi v najbližšej dobe/dňoch vyplatí môj honorár. Takže zatiaľ som v očakávaní,“ povedala mladá hviezda muzikálu. Ďalším hercom, ktorý čakal na financie bol aj účastník show Tvoja tvár má známy hlas Dárius Kočí. Avšak už aj tento dlh je minulosťou.

„Podľa dohody a sľubu mi bolo vyplatené teraz v tomto mesiaci už všetko, čo malo byť. Zároveň bol tento mesiac aj deadline, takže, chvalabohu, je všetko, ako má byť. Verím, že sa vzniknutá situácia už nebude nikdy opakovať. Je smutné, že rôzne firmy chcú výsledok hneď bez chyby, ale peňazí sa človek musí doprosovať. Snáď sa to zlepší,“ doplnil Jančicha herec. V prípade krajčírky, ktorá podala na Jančicha trestné oznámenie je pritom tiež už všetko v poriadku. „Áno, trestné oznámenie som už stiahla, lebo v podstate, Braňo mi už poslal peniaze a v pondelok večer som ich už mala na účte. Peniaze som na 100 % dostala. V plnej sume,“ povedala Andrea Križanová, ktorej mal byť dlžný vyše 2500 eur. Zdá sa teda, že situácia okolo celého projektu sa nakoniec vyjasnila a hlavne vyriešila k spokojnosti všetkých strán.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 24. apríla 2020
reklama:
reklama:
reklama: