Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudne

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudne

horoskop
Koho čakajú v živote zmeny? Toto znamenie konečne schudneFoto: www.gettyimages.com

Vodnár

Nie je treba veľa a aj drobná námaha sa vám prejaví ako preťaženie ramena či stehna. Sú to vaše citlivé oblasti a máte nábeh na zranenie v týchto miestach. Dbajte na správne držanie tela, ramená ťahajte dozadu. Pri cvičení začnite posilňovať zanedbaný triceps a zadnú časť stehien. Predídete tak možnosti úrazu a zlepší sa vám aj nálada. Nejedzte 3 hodiny pred tým, než pôjdete spať. V noci sa vaše telo najlepšie regeneruje, nezaťažujte ho ďalšími povinnosťami, ako je trávenie neskorej večere. Okrem toho spomalíte proces chudnutia. Pokiaľ odoláte, už prvý mesiac môžete schudnúť aj tri kilá. Občas sa zacyklíte vo vlastnom svete a máte tendenciu zabúdať na ostatných. V máji neodmietnite pozvanie na dlhšiu cestu v spoločnosti s človekom, ktorému na vás veľmi záleží.

Strelec

V januári pozor na pád na svahu, mohli by ste si ešte viac zhoršiť zanedbaný zápal v chrbtici. Zvoľnite aj v pracovnej oblasti. Každé dve hodiny vstaňte od počítača a doprajte si 10-minútovú prechádzku. Pokiaľ to dodržíte, už v apríli by ste mohli pocítiť nával energie a úľavu od bolesti. V lete sa objaví možnosť venovať sa novému športovému koníčku, neváhajte a využite ju. Vyhýbajte sa sladkostiam, polotovarom, müsli tyčinkám, sladkým vodám. Pokiaľ sa vám to podarí, udržať zdravú hmotnosť by pre vás nemal byť väčší problém. Máte našliapnuté na rok, v ktorom zužitkujete všetky trpké skúsenosti a všetko začne pomaly zapadať do skladačky. Pomáha vám v tom partner, ktorý je pre vás lepší, než možno tušíte a dokáže vás veľa naučiť.

Ryby

Uslzená sezóna sa u vás tiahne už od októbra a nebude to lepšie prinajmenšom do polovičky februára. Nezanedbajte preto ani minimálny príznak prechladnutia a zvoľnite pracovné tempo. Každý deň si uvarte čaj z divozelu a pľúcnika, pôsobí preventívne aj proti chronickým zápalom. Na narodeniny si vypýtajte kvalitné hrubé ponožky, pomôžu vám zahriať večne studené nohy. Vyhýbajte sa alkoholu a sladkostiam. Prepadanie závislostiam je vaša achillova päta. Každý deň si pripravte šalát z troch druhov zeleniny. Do leta by ste mohli stihnúť byť o 5 kíl ľahší. Koncom jari vás čaká výrazná zmena. Chopte sa šance a obavy z budúcnosti hoďte za hlavu. Aj keď vám to tak nebude spočiatku pripadať, niektoré straty sú výraznou investíciou do lepšej budúcnosti.

Býk

Tiahne sa to už od decembra, ale pokiaľ nepodceníte počasie, je možné, že infekciou uší a hrdla sa konečne zbavíte. Koncom februára by ste mohli pocítiť úľavu. Ak sa vám nepolepší, mali by ste vyhľadať ORL lekára. Môže sa pridružiť aj nepríjemný tinnitus. Ak máte predpísané antibiotiká, poctivo ich vyberte. Siahnuť môžete aj po bylinkách. V jarnej a letnej sezóne si urobte zásoby tymiánu proti hlienu a kapucínky na zápal v uchu. Preventívne sa môžete začať kurírovať už koncom leta, aby sa vám cyklus viróz nezopakoval. Vašou obvyklou výhovorkou je, že na chudnutie nemáte čas. V skutočnosti vám nemusí zabrať ani minútu navyše. Podľa vedeckých štúdií metabolizmus výrazne urýchli aj kvalitný a dostatočne dlhý – teda osemhodinový – spánok denne. Môžete doplatiť na svoju tvrdohlavosť. Pokoj v domácnosti stojí viac ako posledné slovo. Skúste na to myslieť pri najbližšej hádke s rodinou.

Škorpión

V zime aj na jar sa poriadne oblečte. Zabudnite na krátke bundičky a svetríky, dbajte tiež na kvalitnú spodnú termobielizeň. Ochorenie močového a pohlavného ústrojenstva, na ktoré máte nábeh, sa tento rok môžu zhoršiť. Jedným z dôvodov môže byť aj zanedbaná hydratácia. Aspoň jedno jedlo denne si doprajte v tekutej forme, výborné sú pre vás polievky z koreňovej zeleniny a strukovín. Odvyknite si jedlo prisolovať. Ak jete, nepozerajte do televízie, mobilu, ani nečítajte. Denne vypite 2-2,5 litra tekutín. Počas horúcich dní a pri vysokej fyzickej záťaži tento objem navýšte. Uprednostňujte vodu a nesladené čaje. Občas sa vám stane, že nevdojako ušetríte štipľavú poznámku. Naučte sa ospravedlniť, aj keď ste to nemysleli zle. Dáte tak najavo, že vám na druhých záleží. Najlepší čas na utuženie vzťahov so svojou polovičkou je dovolená už v máji.

Strelec

Od konca minulého roka zrejme cítite neutíchajúcu bolesť v spodnej časti chrbtice. Je dosť možné, že na vyšetrenie u neurológa sa nezistí nič podozrivé a svoju pozornosť by ste mali presunúť na kolená. Oslabené väzivá môžu mať na svedomí zlé držanie tela a sekundárnu bolesť chrbta. Využite prvé mesiace roka pre ľahké strečingové cvičenia na posilnenie centrálnej časti tela. Na beh a dlhšie prechádzky počkajte až do jari, kedy sa oteplí. Zima kolenám nemusí prospieť. Pocit zasýtenia sa mozgu dostaví 15 až 20 minút po jedle. Nejedzte úplne doplna, stačí na 80%, aj keď pre perfekcionistu ako vy, to môže byť problém. Dosť bolo úzkosti. Vašou úlohou pre tento rok je začať vidieť veci v dobrom svetle a neobávať sa dopredu. Neuvedomujete si to, ale nervozitou môžete negatívne ovplyvňovať náladu okolo seba. To môže vysvetľovať, prečo sa občas cítite osamelo.

reklama:
reklama:
Na úvod
1 / 2
Nasledujúce
reklama:
reklama:
reklama: