Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nevera si nevyberá. Ako prinútiť partnera, aby vám odpustil?

nevera
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nevera www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Pokiaľ ste boli svojmu partnerovi neverná, to, čo sa stalo, už späť nevezmete. Ak si chcete svoj vzťah či manželstvo udržať, mali by ste oň začať usilovne bojovať. Akým spôsobom teda svoj náprotivok prinútite k tomu, aby vám odpustil a dal vám druhú šancu?

Dôležité kroky na odpustenie

Podvádzali ste, zneužili dôveru svojho partnera a rozbili mu srdce na milión kúskov. A napriek tomu s ním chcete byť aj naďalej, pretože ste si uvedomila, ako veľmi ho milujete. Ste si vedomá svojej chyby a urobíte všetko pre to, aby vám láska vášho života odpustila? Rozhodne tomu druhému nestačí povedať, že je vám to veľmi ľúto. O odpustenie bojujte aj nasledujúcimi spôsobmi.

Prerušte akýkoľvek kontakt so svojim exmilencom

Tento krok je najdôležitejší. Prestaňte sa stýkať, cielene stretávať, volať si alebo si písať. Zablokujte ho na messengeri aj sociálnych sieťach. Ak sa jedná o vášho kolegu z práce alebo človeka, ktorého len tak nemôžete vyškrtnúť zo svojho života, obmedzte spoločný kontakt na skutočné minimum. K prerušeniu kontaktu s exmilencom by nemalo dôjsť len preto, že ste to svojmu partnerovi sľúbili. Malo by to vychádzať z vášho vnútra. Mali by ste teda zaujímať presvedčenie, že to, čo ste urobili, bola fatálna chyba.

Pochopte, prečo ste boli neverná

Tento krok je dôležitý pre vás samotnú. Skúste analyzovať svoj partnerský vzťah či manželstvo a odhaľte príčinu, ktorá vás k nevere viedla. Niečo vám vo vzťahu chýbalo, a tak ste to hľadali niekde inde? Chcela ste vedieť, aké je to byť milovaná, pretože ste to vo svojom oficiálnom vzťahu už dávno zabudli? Nech už bola príčina vašej nevery akákoľvek, nemala by vás zbavovať pocitu viny voči vášmu partnerovi.

Zvážte, či má zmysel o váš vzťah ďalej bojovať

Pozrite na aktuálny stav svojho manželstva či partnerského vzťahu realisticky. Porozmýšľajte nad tým, či je možné ho ešte opraviť a začať novú kapitolu spoločného života bez toho, aby ste sa stále obzerali do minulosti. Ak má podľa vás váš vzťah ešte zmysel, rozhodne za neho začnite urputne bojovať.

Vysvetlite partnerovi, prečo ste boli neverná

Svoju neveru pred partnerom nikdy neospravedlňujte, ani o nej neklamte. Postavte sa k nej čelom a buďte úplne úprimná. Samozrejme sa vyhnite niektorým detailom zo spálne, ktoré váš partner rozhodne nemusí vedieť, pretože by ho ešte viac ranili.

Ospravedlňte sa, ale neočakávajte druhú šancu

Za to, že ste boli neverná, sa svojmu partnerovi ospravedlňte a povedzte mu, že svojej nevery plne ľutujete. Ak chcete, napíšte mu aj ospravedlňujúci list, do ktorého začleňte všetky svoje pocity. Vaše ospravedlnenie by malo byť vždy súkromného rázu. Nikdy ho nezdieľajte na sociálnych sieťach alebo si k nej na pomoc neberte ďalšieho blízkeho človeka (napríklad niekoho z rodiny).

Vaše ospravedlnenie by malo vyvierať z vášho osobného presvedčenia. Rozhodne za to od svojho partnera nič neočakávajte. Má právo vám časom odpustiť, ale už sa nemusí vrátiť späť do vášho života. Neočakávajte od neho teda automaticky druhú šancu. Nie vždy je to možné.

Dajte svojmu partnerovi čas

Čas je najlepší lekár a hojí takmer všetky rany. Potvrdia vám to ľudia, ktorí sa museli v minulosti vysporiadať s partnerovou neverou. Podvádzaný človek potrebuje čas, aby všetko, čo sa stalo, prijal, spracoval a rozhodol sa, či si jeho náprotivok zaslúži odpustenie a druhú šancu, alebo nie. Preto ani vy od svojho partnera nikdy nežiadajte okamžitú odpoveď na otázku, ako to bude ďalej s vaším vzťahom. Túto odpoveď vám totiž nedokáže dať. Nechajte mu preto toľko času, koľko potrebuje.

Pripravte sa na najhoršie

Pripravte sa na to, že odhalená nevera bude možno záverečnou bodkou za vašim vzťahom. Avšak na druhú stranu sa nevzdávajte nádeje, že váš vzťah bude fungovať aj naďalej. Pokiaľ sa váš partner rozhodne, že to s vami ešte skúsi, počítajte s tým, že vo vašom vzťahu zostanú trvalé jazvy, ktoré sa len veľmi ťažko zacelia. Váš vzťah už nikdy nebude taký, ako predtým, a preto neočakávajte, že sa všetko vráti do pôvodných zajazdených koľají. Obnoviť stratenú dôveru vám možno bude trvať veľmi dlho. Ak však o svojho partnera skutočne stojíte, dajte sa do boja.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 17. decembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: