Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príbeh dievčiny s „vlkodlačím“ syndrómom, ktorý Vám vyrazí dych!

Fb 5.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Dvanásťročná Bithi Akhtarová z Bangladéša trpí chorobou nazvanou hypertrichóza, ktorá sa tiež nazýva “vlkodlačí syndróm”.

Jej tvár, ruky aj nohy sú pokryté prameňmi dlhých čiernych chlpov. V súčasnej dobe Bithi podstupuje liečbu vo fakultnej nemocnici univerzity Bangabandhu Sheikh Mujib v meste Dháka.

01 2.jpg
Foto: www.imgur.com

Hoci bola dobrou študentkou, musela kvôli bolestiam a posmeškom svojich rovesníkov školu opustiť.

Jej otec Abdur Razzak, ktorý prepravuje cestujúcich na prenajatom motocykli, si vzal v banke pôžičku, aby mohla byť Bithi prepravená do spomínanej nemocnice v Dháke. “Už tak som za jej liečbu utratil veľa peňazí, avšak veľmi dobré výsledky sa nedostavili. Stav mojej dcéry ma ale ničí. Ničí ma vidieť ju v bolestiach a osamelú,” hovorí Abdur.

“Chcem jej dať normálny život a som odhodlaný získať pomoc špecialistov. Požičal som si v banke 100 libier a priviezol ju priamo do nemocnice. Dúfam, že jej poskytnú tú najlepšiu liečbu.”

Lekári z nemocnice teraz zisťujú, aká liečba pre ňu bude najlepšia.

02 1.jpg
Foto: www.imgur.com

“Vyzerá to na ťažký prípad abnormálnych hormónov. Hoci máme za to, že niektoré z jej problémov s liekmi odídu, než s liečbou začneme, musíme s istotou určiť jej anamnézu a príčiny choroby, ” povedal Dr. Farid Uddin, ktorý jej liečbu vedie.

03.jpg
Foto: www.imgur.com

My týmto teda Bithi prajeme, aby sa čo najskôr uzdravila a mohla žiť normálny život.

Zdroj: nypost.com

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 6. januára 2019
reklama:
reklama:
reklama: