Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tak jednoduchá hádanka, až je ťažká! Zvládnete ju?

123.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Keďže vieme, ako veľmi máte radi hádanky, aj dnes sme si pre vás jednu pripravili. Tá je dokonca taká jednoduchá, až je zložitá!

Niektoré hádanky po vás nepožadujú extrémne znalosti alebo vysoké IQ. Jediné, čo vám k ich vyriešenie stačí, je sedliacky rozum. Táto hádanka je presne tak, ktorá ho vyžaduje. Je v skutočnosti totiž veľmi jednoduchá, lenže bez sedliackeho rozumu ju vyrieši naozaj málo kto. V jednom z dielov relácie „Brain games“ od National Geographic, bola deťom položená táto otázka: Akým smerom pôjde autobus, ktorý je na obrázku, keď sa rozbehne dopredu? Ako hovoríme, hádanka je jednoduchá a dokázalo ju vyriešiť až 80% detí, ktorí na otázku dostali otázku. Pre vás je otázka úplne rovnaká. Pozrite sa na obrázok s autobusom a predstavte si, že sa má autobus rozbehnúť. Pôjde dopredu, avšak z nášho pohľadu sú tu len dve možnosti, a to doľava alebo doprava. Skúste teda odpovedať, ktorým smerom autobus pôjde a následne si na druhej strane prečítajte, či ste mali pravdu.

Riešenie: Autobus pôjde doľava

1 2.jpg
Foto: www.imgur.com

Prečo to tak je? Je to úplne jednoduché. Na obrázku si môžete všimnúť, že autobus nemá zo strany, z ktorej je znázornený, dvere. To znamená jedine to, že dvere musia byť na druhej strane. Spomínate si, ako vyzerá autobus v reálnom živote? Dvere má predsa vždy na pravej strane. Vodič autobusu predsa vždy sedí oproti prvým dverám, na ľavej strane, kde má samozrejme volant. To znamená, že vodič sa nachádza vľavo a autobus na obrázku tiež vľavo pôjde!

Tak čo, odpovedali ste správne? Ak vás hádanky baví, môžete si vyskúšať ďalšie. Napríklad tieto:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 8. januára 2019
reklama:
reklama:
reklama: