Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 každodenných činností, ktoré ničia tvoje telo!

desktop-1409172660
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Väčšina ľudí sa vyhýba veciam, o ktorých vedia, že im škodia. No možno si si ani nepomyslel, že tieto bežné veci môžu tvojmu zdraviu škodiť…

1. Ak patríš k ľuďom, ktorých hlavným pracovným nástrojom je počítač, mal by si vedieť, že to pre teba vôbec nie je zdravé. Neustále pozeranie na obrazovku môže poškodiť tvoj zrak a spôsobiť bolesti hlavy.

ID-10070662
Foto: www.imgur.com

Foto: freedigitalphotos.net

2. Hryzenie ceruziek tiež nie je najrozumnejšie. Môžeš si tak poškodiť zuby!

3. Kažodenné sprchovanie v horúcej vode nie je vôbec zdravé! Odstraňuje sa ním mastný povrch pokožky, ktorý ťa chráni pred vonkajšími vplyvmi.

4. Čo môže byť zlé na fénovaní? Pri častom fénovaní vlasy trpia a môžu ti začať vypadávať, takže pozor na to!

desktop-1409172660

5. Ešte si sa nenaučil, že chodenie na slnko v lete bez opaľovacieho krému nie je v pohode? Opaľovací krém bráni prenikaniu UV žiarania do pokožky a zabraňuje nielen vzniku rakoviny kože, ale aj starnutiu pleti spôsobenému nadmerným slnením.

desktop-1409172640

6. Možno ťa prekvapíme, ale aj behanie môže byť nezdravé! Ak totiž neovládaš správnu techniku behu, prípadne nebeháš po vhodnom povrchu a v správnej obuvi, koleduješ si o zranenie kĺbov.

desktop-1409172649

7. Citróny sú zdravé, o tom nepochybujeme. Napriek tomu by si ich nemal často jesť či piť citrónovú vodu. Kyslosť citrónov totiž napáda zubnú sklovinu, a tak ľahšie vzniká zubný kaz.

8. Možno si o popcorne nevedel, že ti časť z neho môže uviaznuť v zuboch a spôsobiť infekciu. Alebo ak máš rád rozhryzávanie neotvorenej kukurice, môžeš si napríklad nalomiť zub.

9. Myslíš si, že sedavé zamestnanie je v pohode? Tak to sa teda mýliš, pretože viac ako 6 hodín neustáleho sedenia v práci zvyšuje riziko srdcového infarktu až o 64%. Čo tak sa každú hodinku na 5 minút postaviť a trošku sa ponaťahovať?

10. Spať v ponožkách? Na tom predsa nemôže byť nič zlé. Omyl! Nosenie ponožiek počas spánku údajne zabraňuje bunkám pri okysličovaní a dochádza tak k poškodzovaniu buniek pokožky.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 6. septembra 2014Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., flickr.com
reklama:
reklama:
reklama: