10 každodenných činností, ktoré ničia tvoje telo!

Zdieľať
desktop-1409172660

Väčšina ľudí sa vyhýba veciam, o ktorých vedia, že im škodia. No možno si si ani nepomyslel, že tieto bežné veci môžu tvojmu zdraviu škodiť…

1. Ak patríš k ľuďom, ktorých hlavným pracovným nástrojom je počítač, mal by si vedieť, že to pre teba vôbec nie je zdravé. Neustále pozeranie na obrazovku môže poškodiť tvoj zrak a spôsobiť bolesti hlavy.

ID-10070662

Foto: freedigitalphotos.net

2. Hryzenie ceruziek tiež nie je najrozumnejšie. Môžeš si tak poškodiť zuby!

3. Kažodenné sprchovanie v horúcej vode nie je vôbec zdravé! Odstraňuje sa ním mastný povrch pokožky, ktorý ťa chráni pred vonkajšími vplyvmi.

4. Čo môže byť zlé na fénovaní? Pri častom fénovaní vlasy trpia a môžu ti začať vypadávať, takže pozor na to!

desktop-1409172660

5. Ešte si sa nenaučil, že chodenie na slnko v lete bez opaľovacieho krému nie je v pohode? Opaľovací krém bráni prenikaniu UV žiarania do pokožky a zabraňuje nielen vzniku rakoviny kože, ale aj starnutiu pleti spôsobenému nadmerným slnením.

desktop-1409172640

6. Možno ťa prekvapíme, ale aj behanie môže byť nezdravé! Ak totiž neovládaš správnu techniku behu, prípadne nebeháš po vhodnom povrchu a v správnej obuvi, koleduješ si o zranenie kĺbov.

desktop-1409172649

7. Citróny sú zdravé, o tom nepochybujeme. Napriek tomu by si ich nemal často jesť či piť citrónovú vodu. Kyslosť citrónov totiž napáda zubnú sklovinu, a tak ľahšie vzniká zubný kaz.

8. Možno si o popcorne nevedel, že ti časť z neho môže uviaznuť v zuboch a spôsobiť infekciu. Alebo ak máš rád rozhryzávanie neotvorenej kukurice, môžeš si napríklad nalomiť zub.

9. Myslíš si, že sedavé zamestnanie je v pohode? Tak to sa teda mýliš, pretože viac ako 6 hodín neustáleho sedenia v práci zvyšuje riziko srdcového infarktu až o 64%. Čo tak sa každú hodinku na 5 minút postaviť a trošku sa ponaťahovať?

10. Spať v ponožkách? Na tom predsa nemôže byť nič zlé. Omyl! Nosenie ponožiek počas spánku údajne zabraňuje bunkám pri okysličovaní a dochádza tak k poškodzovaniu buniek pokožky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom