Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rusko navrhuje trestať odber ropy od islamského štátu

3-4238772540_8024a6775c_o
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Ruský návrh rezolúcie Rady bezpečnosti namierený proti financovaniu teroristických skupín vyzýva na sankcie voči jednotlivcom a firmám, ktoré nakupujú ropu od Islamského štátu a od ďalších teroristických skupín ako napr. Al – Káida. Informuje o tom český ekonomický online denník E15.cz .

3-4238772540_8024a6775c_o

 

Návrh požaduje, aby všetkých 163 členských štátov OSN podniklo príslušné kroky k zabráneniu obchodu s historickými pamiatkami a ďalšími vecami kultúrneho, vedeckého a náboženského významu ilegálne vyvezenými zo Sýrie, uvádza server E15. Podobný zákaz existuje už ohľadne pamiatok z Iraku.

 

Pripravovaná rezolúcia by okrem toho mala potvrdiť, že je nelegálne platiť výkupné jednotlivcom alebo skupinám, ktoré sú už pod sankciami OSN. Rovnako sa požaduje, aby boli zmrazené všetky fondy určené na výkupné.

 

O návrhu podľa AP v piatok prvý krát diskutovali za zavretými dverami členovia Rady bezpečnosti OSN a ruský veľvyslanec pri OSN Vitalij Čurkin následne povedal, že “reakcie boli veľmi pozitívne”. Dodal, že o rezolúcii ako celku by sa mohlo hlasovať v utorok budúci týždeň.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor gringelonDátum 20. septembra 2015