Britský futurológ Ian Pearson oznámil, že do roku 2050 dosiahne ľudstvo nesmrteľnosť. Podľa tohto bývalého raketového vedca a inžiniera dosahujú jeho predpovede až 85% úspešnosti. Tentoraz prišiel s predpoveďou, že ľudstvo bude do roku 2050 nesmrteľné a tiež prišiel s možnosťami, ktorými nesmrteľnosť dosiahnuť. Dokážete si predstaviť, že za 32 rokov zostanete nesmrteľní? Či už sa smrti bojíte alebo nie, je možné, že sa jej nikdy nedočkáte. Podľa Iana Pearsona totiž nesmrteľnosť naozaj dosiahnuť môžeme. My sa dnes spoločne pozrieme na to, akými možnosťami ju môžeme dosiahnuť. Ide o extrémny technologický pokrok, ktorý ľudstvo posledné desaťročie zažíva. Nesmrteľnosť môžete dosiahnuť údajne týmito troma spôsobmi.
Život vo virtuálnej realite
Videli ste filmy Matrix? Pearson prirovnáva prvú možnosť nesmrteľnosti práve k životu v Matrixe. Život vo virtuálnej realite by nám údajne mohol zariadiť nesmrteľnosť. Táto možnosť nie je práve dvakrát lákavá. Lenže technológia ide dopredu a veľa ľudí trávi život online na internete. Bez neho si už väčšina ľudí ani nedokáže predstaviť život. Či už je táto možnosť lákavá alebo nie, Ian tvrdí, že ide o jednu z najpravdepodobnejších možností, ako nesmrteľnosť dosiahnuť.
Android telo
Ide podľa neho o jednu z najreálnejších ciest k nesmrteľnosti. Dajme tomu, že vaše telo umiera, ale vďaka umelému telu si môžete život naďalej užívať. Je to síce takmer nepredstaviteľné, ale ako Ian tvrdí, nereálne to nie je. Náš život sa premiestni do akéhosi android tela. Náš mozog bude prepojený s robotickým telom a to vďaka mikročipovému implantátu. Funkcionalita mikročipov by sa v budúcnosti mala rozšíriť natoľko, že náš mozog bude schopný komunikovať s externým robotickým telom, ktoré nám bude pridelené.
Regenerácia tela
Poslednou možnosťou je regenerácia tela, konkrétne regenerácia ľudských buniek. Úspech k tejto teórii by mohlo podložiť génové inžinierstvo a výskum, ktorý by viedol k zastaveniu procesu starnutia. Ian predpokladá, že do roku 2050 budeme schopní vytvárať úplne nové ľudské orgány. Znie to možno nereálne, ale štúdie z oblasti génového inžinierstva naznačujú práve tomu, že v budúcnosti budeme schopní regenerovať svoje orgány aj telové štruktúry