Aj keď šteklivé fotky v mobile okorenia milostný život, niekedy ho dokážu prevrátiť hore nohami.
Možno také fotky v mobile máte. Samu seba v pikantnej póze. Urobili ste to preto, aby ste svojho priateľa, keď bol v práci. Máte ale istotu, že sa tieto fotky nedostanú do nechcených rúk? Preto sa treba správať bezpečne a mať súkromie pod kontrolou. Tak si chránime svoj majetok, dávame si pozor na bankovú kartu či na kabelku, je načase začať si strážiť aj svoj mobil. Tento malý zázrak o nás vie veľa, v ňom máme uložený celý život. Čo sme kedy robili, s kým, o koľkej, to všetko sú veci, ktoré máme v mobile uložené. A prichádza veľké varovanie. Takéto fotky si radšej uchovajte iným spôsobom. Môže sa stať, že polonahé zábery poslané priateľovi pre potešenie, uvidí aj niekto iný. Aj keď sú len pre partnera. Týmto beriete na seba veľké riziko, ale vyhnúť sa problémom môžete.
Posielanie vlastných fotografií sa rozšírilo rýchlejšie ako pandémia. Je to trend a dokáže okoreniť vzťah, ale pozor. Nie je to bezpečné. Taká fotka môže byť kedykoľvek použitá proti vám a môže sa stať aj to, že vás budú vydierať. Môže to byť aj ohrdnutý bývalý partner. Môže sa šíriť virálne. A môže sa hocikde objaviť. Ak chcete spraviť radosť partnerovi, myslite na zásadu, ktorá vás čiastočne ochráni. Nefoťte si celú tvár, prvky, ako sú tetovania, znamienka ani priestor v spálni. Odporúča sa vypnúť si v telefóne aj lokáciu. Určite neposielajte svoje šteklivé fotky mužovi, s ktorým len virtuálne flirtujete.
Čo treba spraviť, keď sa takáto fotka či komunikácia dostane do nepovolaných rúk? Môže sa stať, že fotky použije na vydieranie bývalý partner alebo nejaká iná osoba, vtedy je treba sa obrátiť na právnika. Ide o porušenie GDPR, ochrany osobných údajov. Nezostáva iné, len si pripraviť peniaze, nervy a trpezlivosť. Ale čo v prípade, ak pikantná fotka či video koluje po internete? Našťastie, na to už zákony takže si treba urobiť screenshot webovej stránky, kde je fotka zverejnená, zájsť za právnikom či na políciu, kde sa spíše protokol.