Hrôza v dedine Huncovce! Rómovia tu dobili mladých futbalistov!

Zdieľať
PLAVECKÝ ŠTVRTOK: Rómska osada
Ilustraèná snímka Rómovia v problematickej rómskej osade na kraji obce Plavecký Štvrtok. Plavecký Štvrtok, 29. apríl 2010. Foto: SITA/Michal Burza

Polícia vyšetruje prípad bitky, v ktorej podľa webového portálu denníka Nový čas Čas.sk okolo 100 rómskych osadníkov z osady pri Huncovciach v okrese Kežmarok dobilo mladých futbalistov a funkcionárov. „Bolo začaté trestné stíhanie pre prečin výtržníctva,“ uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová. Zatiaľ neobvinili nikoho.

Dôvodom bitky podľa portálu bolo to, že futbalisti požiadali osadníkov, aby opustili futbalové ihrisko, na ktorom chceli odohrať priateľský zápas. V sobotu si do Huncoviec žiaci a dorastenci pozvali na zápas rovesníkov z Vysokých Tatier. „Už žiakov nechceli pustiť na trávnik, no tí napokon zápas odohrali,“ uviedli pre Čas.sk funkcionári domáceho klubu. Na ďalší zápas dorastencov pustiť nemienili. „Keď sme im dohovárali, začali byť agresívni. Niektorí zabehli do blízkej osady, z ktorej sa na nás vyrútila asi stovka vyzbrojených Rómov a začali nás biť,“ dodali. Niektorí hráči sa stihli skryť v kabínach, iní to šťastie nemali.

„Zbili ma palicou, no našťastie som mal čiapku a náraz som čiastočne stlmil rukou. Bola to však hrôza a des, pretože osadníci len vrieskali a kričali dookola to isté – zabiť, zabiť!“ povedal pre Čas.sk tréner hostí Miroslav Louda. Podľa portálu Čas.sk Rómov rozohnali až kukláči. „Zasahovalo 15 policajtov a na oddelenie predviedli 10 výtržníkov. Pri incidente sa zranili štyria ľudia,“ uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom