Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo sa nám nepáči náš hlas na nahrávkach a prečo neznie, ako by bol náš? Poznáme pravý dôvod

nahrávanie hlasu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nahrávanie hlasu www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Poznáme to všetci veľmi dobre. Počúvame svoj vlastný hlas na nahrávke a zrazu je nám zle. Zle zo svojho vlastného hlasu, pretože nám príde, že to vôbec nie sme my. Určite sa vám už stalo, že keď ste počuli svoj vlastný hlas z nejakej videonahrávky zostali ste zhrození.

Dôvod, prečo to tak vnímame je veľmi zaujímavý. Ide o to, že ak počujeme svoj hlas na nejakej nahrávke, zvukové vlny vychádzajúce z reproduktorov prichádzajú priamo do našich uší a počujeme ho presne tak, ako ho počujú všetci ostatní. Teda počujeme ho len zvonku! Keď však hovoríme, tak počujeme svoj hlas dvoma spôsobmi.

Aj zvonku aj zvnútra. Zvonku znamená, že počujeme zvuk, ktorý vychádza z našich úst a to je zvuk, ktorý počujú aj ostatní ľudia. Zároveň však počujeme aj zvuk zvnútra, ktorý sa vibráciami nesie od hlasiviek až do našej hlavy, teda do mozgu. Kosti a lebka zvukovej frekvencie a vibrácie utlmujú, a preto sa nám zdá náš hlas položený nižšie.

V skutočnosti je však na vyššej tónine. Ak chcete naozaj vedieť, ako znie skutočne váš hlas, nahrajte si ho, alebo si zakryte ľavé ucho a povedz nahlas ľubovoľnú vetu. A presne takto vás počujú ľudia v okolí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 22. apríla 2022
reklama:
reklama:
reklama: