Školské pomôcky sú potrebnou súčasťou výbavy do školy, tieto budete potrebovať

Zdieľať
Skolske pomocky.jpg
Foto: Getty Images

Každý nový školský rok je potrebné zabezpečiť nové školské pomôcky pre každého žiaka. Niekedy sa môže pomôcky recyklovať. Dieťa napríklad nepotrebuje každý rok nový peračník a perá, avšak nové zošity sa vždy hodia.

Prvostupňoví žiaci zväčša potrebujú každý rok nové školské pomôcky a aj ostatné školské potreby. Keďže deti v prvom ročníku v škole ešte len začínajú, preto potrebujú najväčšiu výbavu.

Potrebujú novú tašku, peračník, prezuvky, hygienické potreby a hlavne špeciálne perá, farbičky, zošity, výkresy, zápisníky a pod.

Požiadavky na školské pomôcky

Každá škola má svoje vlastné požiadavky na školské pomôcky, hlavne čo sa týka zošitov a výkresov. Keď však ide o peračník, perá, obaly na zošity, pravítka, farbičky, tie sú univerzálnou výbavou každého školáka na akejkoľvek škole.

Skolske pomocky 1.jpg
Foto: Getty Images

Školské stránky vždy vyvesia alebo dajú rodičom vedieť, aké konkrétne druhy a typy zošitov, pier, ceruziek, pasteliek či iných školských potrieb konkrétne dieťa v jednotlivých ročníkoch potrebujú. Rodičia tak vedia, po ktorých siahnuť.

Často školy dajú vedieť aj konkrétny počet, ktorý deti potrebujú. Stále sa počas roka môže vyskytnúť, že dieťa niečo ďalšie bude potrebovať. Netreba tak byť v strese, koľko čoho treba zakúpiť.

Nákup vybavenia

Aj jednotlivé školské pomôcky sa dajú nakúpiť v rôznych typoch a vybaveniach. Napríklad taký peračník je možné kúpiť samostatne alebo aj plne vybavený perami, pastelkami, dokonca niektoré i fixkami, ceruzkami, gumou, malým pravítkom či kružidlom.

Rozdiel je aj v tom, aké veľké dieťa máte, či potrebuje ergonomické pero alebo je to už pokročilý pisateľ a zaobíde sa aj s obyčajným guľôčkovým perom.

Je tiež rozdiel vo farbe a hrúbke, akou pero píše, čo tiež závisí od potrieb jednotlivého dieťaťa.

Skolske pomocky 2.jpg
Foto: Getty Images

Rozdielne potreby podľa veku

Staršie deti tiež už potrebujú okrem modrých pier aj farebné. Ide hlavne o to, mať text v zošitoch pekne oddelený a prehľadný. Pre prehľadnosť a krasopis je možné zakúpiť pre dieťa aj zmizíkovacie či gumovateľné perá.

Rozdiel je aj v zošitoch. Rozlišovať treba nielen ich rozmer veľkosti ale aj linajkovanie, či to, že je prázdny, či štvorčekový. Vhodné je odlišovať aj počet strán v zošite.

Deti na nižších stupňoch využívajú skôr málo stranové zošity menších rozmerov, ale s väčším riadkovaním. Starší žiaci už používajú viac zošity s veľa stranami, nižším riadkovaním a väčších rozmerov.

Starší žiaci tiež už potrebujú aj viac školských pomôcok napríklad na geometriu a matematické výpočty, ako kružidlá, pravítka, uhlomery, kalkulačky a pod.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom