10 bizarných zákazov v rôznych kútoch sveta

Zdieľať
Podpatky lodicky pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vedeli ste, že existuje krajina, v ktorej je zakázané nosiť modré rifle? A podobných bizarných zákazov je vo svete viac. Pozrite sa, kde si čo ľudia nemôžu dovoliť robiť.

Deň sv. Valentína

Valentin pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Občania Pakistanu, Indonézie a Saudskej Arábie majú zakázané oslavovať Valentín. V Pakistane ho zakázali preto, že nejde o moslimskú tradíciu a je o láske, ktorá nie je zameraná k Bohu.

Obezita

Obezita pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

V Japonsku, pokiaľ máte od 40 do 74 rokov, vám môže spoločnosť, v ktorej pracujete, zo zákona merať pás. Ak je väčší, ako povoľujú limity, dostanete „diétne poradenstvo“ a vaša spoločnosť môže byť pokutovaná.

Mullet a konský chvost

Muz cop pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Muži nemajú povolené športovať, pokiaľ majú dlhé vlasy, konský chvost alebo mullet. To je ten podivný typ účesu, keď máte vrch vystrihaný a naspodku dlhé vlasy.

Čipkovaná spodná bielizeň

Podprsenka pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Takúto spodnú bielizeň je zakázané predávať v Rusku, Bielorusku a Kazachstane. Čipka totiž údajne nie je dostatočné priedušná pre kožu.

Žuvačky

Chlapec zuvacka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Je nelegálne dovážať žuvačky do Singapuru, pretože sú povolené len niektoré druhy, aj to iba z medicínskych dôvodov. Pokuta za porušenie je až do výšky 100 000 dolárov a poputovali by ste do väzenia.

Hluk

Radio pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

V austrálskej Viktórii je v určitých časoch zakázané robiť hluk. Napríklad v noci, keď sa ľudia snažia zaspať. Počas Veľkého piatku je robenie hluku zakázané počas celého dňa.

Minutie benzínu

Car dashboard 2667434_640.jpg

V Nemecku je zakázané zastaviť vozidlo na diaľnici, takže ak vám dôjde benzín, dostanete peknú pokutu. Ide totiž o ohrozenie ostatných vodičov.

Vysoké podpätky

Podpatky lodicky pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Od roku 2009 je zakázané nosiť podpätky na všetkých historických miestach v Grécku. Podpätky totiž spôsobujú veľký tlak na podlahu a môžu poškodiť pamiatky z architektonickej stránky.

Meme

Kim.jpg

Vzhľadom na prísne autorská práva je v Austrálii nelegálne vytvárať a zdieľať meme.

Modré rifle

Modre rifle pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

V Severnej Kórei nie je dovolené nosiť modré rifle, čierne sú však v poriadku. Modrá je totiž spojená so Spojenými štátmi, takže Severná Kórea ich nedovolí svojim obyvateľom nosiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom