Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 hlavných rozdielov medzi detstvom v Severnej Kórei a v iných krajinách

Skolacky deti severna korea.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.flickr.com
reklama:
reklama:

O každodennom živote v Severnej Kórei sa toho veľa nevie. Ak sa opona aj trochu poodhalí, zvyčajne sa dozvedáme iba o živote dospelých. Ako sú však na tom deti v tejto krajine? Existuje niečo, čo ich odlišuje od detí v iných krajinách?

Postavenie

Novorodenec severna korea.jpg
www.flickr.com

Prvá vec, ktorú dostane novorodenec, je spoločenské postavenie alebo „songburn“. Vláda deti považuje za verné, alebo za nepriateľské. Určuje, na ktorú školu dieťa pôjde, na ktorú univerzitu nastúpi a či bude môcť byť členom strany.

Vzdelanie začína v škôlke

Od 4 rokov deti navštevujú materskú školu iba vtedy, ak to chcú rodičia. Keď majú 5 rokov, sú povinné navštevovať škôlku. Každé dieťa, ktoré chce nastúpiť do školy, musí škôlku navštevovať aspoň jeden rok.

Siroty a rodičia

Deti severna korea.jpg
Foto: www.imgur.com

Niektoré deti, ktoré žijú v detských domovoch, majú rodičov, ktorí by ich chceli mať pri sebe. Do zariadenia sa dostanú iba preto, že mnoho mladých párov nedokáže rodinu zabezpečiť. Siroty, ktoré sú adoptované, sa z rovnakého dôvodu môžu do detského domova vrátiť.

Jazyky

Deti severna korea 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Na školách sa deti učia ruštinu a biografie vedúcich lídrov krajiny. Spolu s ruštinou sa učia aj po anglicky, keďže nepoužívajú zahraničné knihy, vedia ju len veľmi slabo. V 10 rokoch začínajú deti navštevovať politické stretnutia.

Propaganda

Propaganda severna korea.jpg
www.facebook.com

Lekcie a udalosti sú plné ideologickej propagandy. Politické plagáty sú v knihách, na chodbách škôl, deti sa hrajú politické hry. Počas veľkých sviatkov robia deti vojenské prehliadky a nosia vojenské uniformy.

Popravy

Deti sa zúčastňujú na verejných popravách. Žiaľ, považuje sa to za normálne.

Ťažká práca

Deti zbierajú obilie, rúbu stromy, robia v bani a dokonca pracujú na staveniskách. Rovnako ako dospelí majú pracovnú kvótu a môžu im byť udelené pokuty, ak nepracujú dostatočne.

Vojenské hračky

Hracky severna korea fb.jpg
www.facebook.com

Nájdu sa síce v obchodoch bábiky či plyšové zajačiky, ale je tam aj veľa zbraní, tankov či helikoptér. Predpokladá sa, že takéto hračky pomáhajú budovať vlasteneckého ducha v mladšej generácii.

Kluby

Skolacky deti severna korea.jpg
www.flickr.com

Deti trávia svoj voľný čas v tzv. hobby kluboch. Môžu sa tam dozvedieť viac o počítačoch, hudbe a umení či športovať. Zvyčajne sú takéto kluby súčasťou školy.

Zábava? Treba peniaze

Dieta bowling severna korea.jpg
www.flickr.com

Zabaviť sa dá, samozrejme, aj inak. Ak majú rodičia dostatok peňazí, môžu zobrať dieťa do kina, ZOO či do zábavného parku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 19. januára 2018Zdroj brightside.me © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: