Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 najšťastnejších krajín na svete – tam by chcel žiť každý

Holandsko pixabay.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Kto by nechcel byť šťastný? Asi nikoho takého nepoznáte. Ani my. V niektorých krajinách sa žije lepšie, ľudia sú v nich šťastnejší, majú sa dobre. Ak uvažujete nad presťahovaním sa, týchto 10 krajín by sa malo dostať na váš zoznam.

  1. Austrália

Australia pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Slnečná krajina s množstvom pláží a šťastných ľudí. K šťastiu prispieva aj to, že krajina prosperuje.

  1. Švédsko

Svedsko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ich dane sú vysoké, ale ich zdravotná starostlivosť a vysokoškolské vzdelanie sú bezplatné. Švédi chcú, aby ľudia, ktorí v krajine žijú, dostali vzdelanie. Každý v krajine sa navyše usmieva.

  1. Nový Zéland

Novy zeland pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nie status či peniaze, ale objavovanie prírody robia ľudí šťastnými. Prisťahovalcov prijímajú na Novom Zélande ako miestnych ešte pred získaním občianstva.

  1. Kanada

Kanada pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom je u Kanaďanov známa. Dokonca dávajú rodine a priateľom pred prácou prednosť.

  1. Holandsko

Holandsko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

V Holandsku venujú veľkú pozornosť ekologickému spôsobu života. Väčšina žien rodí doma, a len 8 % užíva lieky proti bolesti. Holanďania sú otvorení novým obyvateľom, kultúrna rozmanitosť je pestrá.

  1. Švajčiarsko

Svajciarsko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vysoká úroveň v oblasti bývania, osobnej bezpečnosti, rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom, ekologického spôsobu života sú benefity, ktoré robia zo Švajčarska jednu z najšťastnejších krajín na svete.

  1. Island

Island pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Island sa môže pochváliť zmesou tradícií a moderného hospodárskeho rastu. Staré spojené s novým, prírodné horúce pramene a bazény, v ktorých sa stretávajú priatelia počas zimných večerov sú príjemnými aspektami života v tejto krajine.

  1. Dánsko

Dansko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dane v tejto krajine sú síce vysoké, ale to aj kvalita služieb poskytovaných občanom. O každého je v krajine dobre postarané, vrátane starých ľudí, ľudí so zdravotným postihnutým a detí. Rodičia dostávajú ročnú platenú rodičovskú dovolenku, vysokoškoláci bezplatnú výučbu a pod.

  1. Nórsko

Norsko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ich pracovný týždeň je kratší ako náš a ich dovolenky sú dlhšie. Ľudia žijúci v Nórsku, prestávajú pracovať skoro, aby sa mohli venovať svojim vášňam. Ľudia sú spokojní s prácou, príjmami a dôverujú voleným úradníkom.

  1. Fínsko

Finsko pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Fíni sa dožívajú vysokého veku, majú silnú sociálnu podporu, spravodlivé rozdelenie príjmov, sú veľkorysí, cenia si slobodu a dôveru.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 24. júla 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: