Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 úplne bizarných pravidiel stolovania z celého sveta! 1. časť

tit jedlo
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

1. V Thajsku nepoužívaj vidličku na to, aby si si s ňou dával jedlo do úst. Pomocou vidličky si daj jedlo na lyžičku a až potom si ho daj do úst.

2. V arabskom svete ľudia zvyčajne nejedia pomocou ľavej ruky, pretože ľavá ruka sa používa na očistu na záchode. Teda, ak vieš, čo tým myslíme…

p01
Foto: McDonaldFoto: www.imgur.com

3. Ak ti v Číne naozaj jedlo chutilo, musíš si pri jedle nahlas odgrgnúť – tým dáš totiž vedieť, ako veľmi ti jedlo chutilo.

Go For the Food Rockefeller Center
Foto: SITA/AP

4. V Mexiku neprichádza do úvahy, aby si jedol taco pomocou vidličky a noža. Je to niečo na úrovni jedenia pizzy príborom.

Food-Shirataki Noodles
Foto: SITA/AP

5. Ak si objednáš vo Francúzsku k jedlu bagetu, zvyčajne ti ju položia rovno na stôl a nie na tanier.

6. Keď sa v Číne pripravuje na panvici ryba, jej obracanie znamená nešťastie. Je to, ako by si prial rybárovi, aby sa mi prevrátil čln.

7. V Chile ľudia zvyčajne nič nejedia holými rukami – ani také hranolčeky.

8. Keď sedíš v Kórei pri stole s viacerými ľuďmi, musíš z jedením počkať dovtedy, kým nezačne jesť najstarší človek sediaci pri stole.

9. V Rusku je absolútne nemysliteľné s čímkoľvek miešať vodku. Podľa Rusov do nej nepatrí ani ľad, ktorý kazí jej číru chuť.

beauty-shot-absolut-mandrin
Foto: AbsolutFoto: www.imgur.com

10. V niektorých ázijských krajinách je žiadúce, aby si pri jedení hlasno sŕkal a mľaskal – je to dôkaz toho, že ti jedlo veľmi chutí.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 27. januára 2014Zdroj jenpromuze.cz, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: