10 úplne bizarných pravidiel stolovania z celého sveta! 1. časť

Zdieľať
tit jedlo

1. V Thajsku nepoužívaj vidličku na to, aby si si s ňou dával jedlo do úst. Pomocou vidličky si daj jedlo na lyžičku a až potom si ho daj do úst.

2. V arabskom svete ľudia zvyčajne nejedia pomocou ľavej ruky, pretože ľavá ruka sa používa na očistu na záchode. Teda, ak vieš, čo tým myslíme…

p01
Foto: McDonald Foto: www.imgur.com

3. Ak ti v Číne naozaj jedlo chutilo, musíš si pri jedle nahlas odgrgnúť – tým dáš totiž vedieť, ako veľmi ti jedlo chutilo.

Go For the Food Rockefeller Center
Foto: SITA/AP

4. V Mexiku neprichádza do úvahy, aby si jedol taco pomocou vidličky a noža. Je to niečo na úrovni jedenia pizzy príborom.

Food-Shirataki Noodles
Foto: SITA/AP

5. Ak si objednáš vo Francúzsku k jedlu bagetu, zvyčajne ti ju položia rovno na stôl a nie na tanier.

6. Keď sa v Číne pripravuje na panvici ryba, jej obracanie znamená nešťastie. Je to, ako by si prial rybárovi, aby sa mi prevrátil čln.

7. V Chile ľudia zvyčajne nič nejedia holými rukami – ani také hranolčeky.

8. Keď sedíš v Kórei pri stole s viacerými ľuďmi, musíš z jedením počkať dovtedy, kým nezačne jesť najstarší človek sediaci pri stole.

9. V Rusku je absolútne nemysliteľné s čímkoľvek miešať vodku. Podľa Rusov do nej nepatrí ani ľad, ktorý kazí jej číru chuť.

beauty-shot-absolut-mandrin
Foto: Absolut Foto: www.imgur.com

10. V niektorých ázijských krajinách je žiadúce, aby si pri jedení hlasno sŕkal a mľaskal – je to dôkaz toho, že ti jedlo veľmi chutí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom