11 najšialenejších vecí, ktoré predpovedali Simpsonovci

Zdieľať
lego simpsonovci

Simpsonovci sú kultúrny fenomén. Táto najdlhšie vysielaná americká televízna šou v priebehu času ovplyvnila niekoľko generácií. Ľudí doteraz rozosmievajú a dokonca aj párkrát predvídali budúcnosť.  Mali tvorcovia pri písaní k dispozícii krištáľovú guľu?

Chytré hodinky

Keď sa Lisa v budúcnosti vydala, jej manžel používal inteligentné hodinky, ktoré slúžili aj ako telefón. Išlo o časť, ktorá bola natočená v roku 1995.

Detský prekladač

V epizóde z roku 1992 sa Homerov nevlastný brat pokúša vynájsť detský prekladač. Verte tomu alebo nie, taký prekladač zrel svetlo sveta v roku 2009.

Dieta matka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Útok tigra na Sigfrieda a Roya

V epizóde $pringfield z roku 1993 Gunter a Ernst (paródia na Sigfrieda a Roya)sú brutálne napadnutí ich bielym tigrom. O desať rokov neskôr biely tiger Montecore odtiahol Roya z pódia a vážne ho zranil.

Robotické knižnice

V epizóde Lisina svadba je knihovníkom v univerzitnej knižnici android. V roku 2011 otvorili takúto futuristickú knižnicu na Chicagskej univerzite.

Krádež citrónovníka

V epizóde z roku 1995 deti zo Springfield bojujú proti zlodejom citrónovníka. Mohol by niekto ukradnúť citrónovník aj v skutočnom živote? Áno. V roku 2013 sa to stalo v Houstone.

Citron.jpg

Obrie paradajky

Keď si Homer v epizóde E-I-E zaobstará farmu, pestuje tam obrovské paradajky – zmixované s tabakom. V roku 2013 sa „mutantie“ paradajky objavili v blízkosti jadrovej elektrárne v Japonsku.

Božská častica

V epizóde Wizards of Evergreen Terrace sa Homer rozhodne stať vynálezcom a píše na tabuľu rovnicu. Fyzik Dr. Simon Singh uviedol, že táto rovnica predpovedá prítomnosť Higgsovho bozónu, známeho ako Božská častica.

Guitar Hero

Kedysi populárna hra Guitar Hero bola prvýkrát vydaná v roku 2005. V roku 2002 sa však Mick Jagger ukáže v seriáli s bundou, na ktorej je nápis Guitar Hero.

Nobelova cena

V epizóde Elementary School Musical si zvolí Milhouse profesora Bengta R. Holmströma ako víťaza Nobelovej ceny. Neskôr cenu aj vyhral.

Demolačná guľa

V piatej epizóde šiestej série Homer lieta na demolačnej guli. V roku 2013 to isté urobila Miley Cyrus.

Trojoká ryba

Vedeli ste, že v Argentíne s rybárovi podarilo vyloviť rybu s tromi očami? Bolo to v blízkosti miestnej elektrárne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom