Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 psychologických trikov, ktoré vám uľahčia život

Energy of the Soul
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com.au
reklama:
reklama:

Každá ľudská bytosť je osobitá a unikátna, no psychológovia našli isté veci, ktoré máme takmer všetci spoločné. Pozrite si tieto psychologické triky, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť napríklad vaše komunikačné schopnosti a istým spôsobom vám tiež môžu uľahčiť život.

1. Ak chcete zistiť, či osobe, s ktorou sa rozprávate, páčite, skúste toto.

Vyberte si jedno slovo a vždy, keď daná osoba toto slovo alebo jeho synonymum povie, usmejte sa a prikývnite na súhlas. Ak sa danému človeku páčite, sledujte ho a všimnite si, že začne slovo používať častejšie.

2. Chcete, aby vás ľudia brali vážne?

Vždy, keď niečo poviete, povedzte, že vás to naučil váš otec. Ľudia majú tendenciu veriť rodičovským radám.

3. Ako vždy vyhrať „Kameň, papier, nožnice“?

Tesne predtým, ako sa začnete hrať túto hru, spýtajte sa svojho oponenta nejakú bežnú otázku. Človek, ktorého takto vyvediete zo sústredenia, zvyčajne použije „nožnice“.

4. Chcete, aby s vami ľudia vždy súhlasili?

Stačí, ak budete počas rozprávania súhlasne prikyvovať. Prikyvovanie totiž vydáva signál, že všetko, čo hovoríte, je pravda.

5. Chcete, aby vaše deti jedli brokolicu?

Namiesto toho, aby ste sa ich pri obede pýtali, či chcú brokolicu, spýtajte sa ich či si prosia tri ružičky brokolice. Rozhodli ste za nich, že budú jesť brokolicu, no stále majú pocit, že sa môžu v niečom rozhodnúť ony. Tento starý trik sa dá použiť vo viacerých rôznych situáciách.

6. Sleduje vás niekto?

Ak máte pocit, že vás niekto sleduje, otočte sa smerom k nemu a zívnite. Ak človek zívne, je jasné, že vás pozoruje. Zívanie je totiž „nákazlivé“.

7. Teplé ruky pre priateľskú atmosféru

Ak viete, že budete niekomu podávať ruku, uistite sa, že je príjemne teplá. Studené ruky vyvolávajú nepríjemný dojem.

8. Ak chcete od niekoho pomôcť…

Ak chcete, aby vám váš priateľ v niečom pomohol, pri žiadaní o pomoc začnite slovami „Potrebujem tvoju pomoc…“. Ľudia neznášajú pocit viny z toho, že niekomu odmietli pomôcť.

9. Ako byť dobrým priateľom?

Keď váš priateľ niečo povie, zopakujte to parafrázovaním. Dáte mu pocítiť, že ho skutočne počúvate. Ale pozor, s parafrázovaním to nepreháňajte.

10. Ako si získať náklonnosť človeka, ktorý vás nemá rád?

Ak máte pocit, že vás niekto nemá rád, poproste ho o požičanie pera alebo ceruzky. Na jednej strane vám síce človek, ktorý vás nemá rád, nebude chcieť pomôcť, no na druhej strane je požičanie pera či ceruzky niečo, čo nemôže odmietnuť. Pravdepodobne príde k záveru, že nie ste až taký zlý človek.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 24. augusta 2016Zdroj brightside.me © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: