Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 veci, ktoré vám pomôžu prekonať partnerovu neveru. Psychológ radí držať sa týchto zásad

partneri
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
partneri www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

To, že nevera bolí je fakt. Niekedy viac, inokedy menej. Pokiaľ sa však rozhodnete v takom vzťahu zotrvať, existujú veci, ktoré vám pomôžu túto neľahkú etapu prekonať.

Nevera otvára témy, ktoré boli predtým vo vzťahu tabu

O tom, že nevera bolí ako sviňa asi netreba ani diskutovať. Pocit, kedy vám zovrie hrdlo, neviete sa nadýchnuť a zároveň vám ide srdce vyskočiť z hrude je asi najľahšie popísateľný. Ale to, čo riešime v hlave a v rámci emócií je veru neopísateľné. Prežiť to zo strany podvedeného a podvádzať nemá síce priamu úmeru, ale emočná stránka sa stále prejavuje vo veľkom.

Nevera skrátka vždy zasiahne celú rodinu a všetkých jej členov. Mnohokrát v nej totiž objavíme svoju novú identitu a žijeme život, aký nemôžeme prežívať v reáli. Takže sa nám v tejto rovine mimoriadne páči. Keď sa však o nej dozvie naša polovička, nastáva zlom a previnenie sa prehlbuje aj u neverníka.

Paradoxne, keď odíde prvotné sklamanie, pocit beznádeje a ublíženia, môže vzťah dvojice samotnej ešte posilniť. Veľa vzťahov dokáže z nevery skutočne odísť silnejšie.

„Otvára to témy, ktoré predtým boli skôr tabu. Je to chvíľa, kedy spolu zase musíme začať spolupracovať a zamerať sa na náš vzťah, aby sa dôvera obnovila. Len tak môžeme aj naďalej kreovať spoločnú budúcnosť,” vysvetľuje psychológ.

Tri veci, ktoré vám pomôžu neveru zvládnuť, ak sa rozhodnete vo vzťahu pokračovať

1. Prestaňte konať impulzívne

Nerobte hneď závery, nebaľte si veci a nesťahujte sa z bytu. Počkajte, nechajte vychladnúť emócie a položte si otázku, či chcete dať ešte šancu tomu, čo medzi vami bolo, než sa nevera prejavila.

2. Prijmite svoje myšlienky

Nehrajte sa na hrdinu. Ak potrebujete, plačte, ak chcete kričať, kričte. Nebojte sa byť smutný a zranený. Máte na to právo. Navyše vás to posunie do ďalšieho levelu prijatia situácie, čo vám pomôže triezvejšie sa rozhodovať.

3. Hľadajte príležitosti

Odpovedzte si na otázky, čo vám tento vzťah dáva. Čo pre vás partner znamená, prečo ho milujete, čo máte na ňom najradšej. A najdôležitejšie je to, prečo s ním chcete zostať. Dokážete si život bez neho predstaviť? To je tá najzásadnejšia otázka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: