4 populárne mýty o cvičení, ktoré musíte poznať

Zdieľať
cvičenie

Fyzická aktivita je pre naše telo neuveriteľne dôležitá. Ak chcete mať štíhle a vypracované telo, bez cvičenia sa nezaobídete. Medzi ľuďmi bohužiaľ stále panujú mylné názory na cvičenie, ktorým veľa ľudí stále verí. Pozrime sa na štyri, ktoré už ste zaručene od niekoho počuli a pritom to vôbec nie je pravda.

Mýtus č. 1. Boľavé svaly znamenajú, že cvičenie funguje

Bolesť rozhodne nie je nič dobré, aj keď často počujeme, že je to dôkaz o tom, že je cvičenie efektívne. Veľký omyl! Akonáhle vás začnú počas alebo tesne po cvičení bolieť svaly alebo kĺby, neznamená to nič dobré. V skutočnosti vám len telo hovorí, že ste určité cviky vykonávali zle, alebo ste zvolili príliš intenzívne cvičenie. Mali by ste preto prehodnotiť intenzitu a zamerať sa na správnu techniku. Jedine tak sa bolesť prestane objavovať.

Mýtus č. 2. Čím viac budete cvičiť, tým viac kalórií spálite

Presvedčenie, že čas cvičenia je dôležitejší ako kvalita a intenzita. Keď sa nad tým zamyslíte, nedáva to zmysel. Existuje cvičenie, ktoré môžete robiť celé hodiny a nespálite toľko kalórií ako za hodinu intenzívneho tréningu. Veľa záleží na type cvičenia, takže sa zameriavajte hlavne na kvalitu namiesto času, ak chcete schudnúť, spáliť veľa kalórií a zároveň ušetriť čas.

Mýtus č. 3. Naťahovanie vás ľahko zbaví bolesti

Strečing pred cvičením je veľmi dôležitý a toto rozhodne neznamená, že by ste ho nemali robiť. Zahrejete si vďaka nemu svaly pred samotným tréningom, čo je veľmi cenné. Veľa ľudí má ale pocit, že akonáhle sa objaví bolesť, môžu ju odstrániť ďalším naťahovaním. To je nezmysel. Ideálna je prevencia, ako je uvedené vyššie, ale akonáhle sa bolesť objaví, spoľahnite sa skôr na teplú sprchu alebo kúpeľ, ktorý prehreje a roztiahne natiahnuté svaly.

Mýtus č. 4. Cvičenie každý deň zaistí, že budete fit!

Cvičenie a tréning by ste mali vykonávať pravidelne, ale to neznamená každý deň. Vaše telo si musí oddýchnuť a potrebuje čas na zotavenie. Ideálne je, keď budete cvičiť každé 2-3 dni, pretože jedine tak bude mať telo čas na regeneráciu a cvičenie vám konečne prinesie úžasné a veľmi rýchle výsledky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom