Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 skvelí herci, ktorí pracovali výhradne pod parou

01.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Svet filmov nie je návykovým látkam nijako cudzí, občas sa v jeho kuloároch však objaví niekto, kto vyrazí dych aj zaslúžilým pijanom. Spomenuli sme si na štyroch  slávnych  hercov, ktorí mali (nielen) k fľaši až komicky blízko.

01.jpg
Foto: www.imgur.com

W.C. Fields

Americký komik W.C. Fields bol jedným z najväčších komikov histórie, a to doslova. Hviezda , ktorá zomrela už pred 80 rokmi, bola  nízkeho vzrastu na svoju dobu, skoro symetricky zaguľatená. Fields sa oproti iným nedal na dráhu radikálnej diéty a prijal svoje rozmerné ja .

Fields bol totiž chronickým alkoholikom, ktorý sa  nechal počuť, že sa opil len raz za život . Aj jeho však nakoniec po hospodárskej kríze, vplyvom chatrného zdravia, alkoholizmus dostihol, a to bol čas sa späť dostať do formy.  Fields sa totiž rozhodol sa na cvičenie tak silno opiť, aby zabudol, že vlastne cvičí.

V rámci tejto snahy jazdil na rotopede umiestnenom hneď vedľa svojho rozmerného baru alebo behal za rozvozom piva. Znie to ako žartovná historka, ale reportér časopisu Time neskôr uviedol, že raz Fieldsa videl vypiť päť pohárov rumu v priebehu dvoch hodín, to celé zatiaľ čo velikán filmu posilňoval s činkami.

02.jpg
Foto: www.imgur.com

Joan Crawford

Osobný život herečky klasického Hollywoodu Joan Crawford bol podobne dramatický ako jej filmy, okrem iného oscarový  Mildred Pierce. Crawford bola celkom päťkrát vydatá a vystriedala ako  mužov, tak aj filmových kolegov ako Douglasa Fairbanks, než nakoniec skončila u riaditeľa sodovkárne  Pepsi-Cola.

Herecká dráha je notoricky známa svojou náchylnosťou k návykovým látkam, takže istá miera závislosti na alkohole by v jej prípade nebola nič natoľko zvláštna. Práve počas manželstva s Fairbanskom však Crawford vyrazila v ústrety k najbizarnejšej úlohe svojej dráhy, americkú túr propagujúc nápoj Pepsi. Iróniou osudu sa však cesta k  nealkoholickým drinkom zvrhla na jednu dlhú pijatiku.

Kontrakt Crawford špecificky vyžadoval, aby mala pri každej  trvajúcej zastávke k dispozícii vodku Smirnoff, bourbon Old Forester, škótsku Chivas Regal, gin Beefeater a dve fľaše šampanského Moet & Chandon. Fľaša Pepsi neškodila takisto.

03.jpg
Foto: www.imgur.com

Peter O’Toole

Búrlivák patriaci medzi najlepšieho herca histórie, sa síce najviac preslávil ako Lawrence z Arábie, O’Toole avšak zohral svoju rolu prvoradého umelca až do vcelku nedávneho konca svojho života. Jeho tuhý korienok je o to pozoruhodnejší, že O’Toole stihol úspešne zvládať dve kariéry naraz – jednu hereckú, a tú druhú notorického alkoholika.

O’Toole mal na triku  rad opileckých historiek, že by sa aj Robert Downey Jr. zadurdil. S príbehom od napadnutia policajta cez podpálenie svojho domu až po useknutie vlastného prsta (všetko v opitosti, a mnohokrát bez pamätania si, ako k tomu došlo) je prekvapujúce nielenže dávno nezomrel vplyvom cirhózy, ale aj tragické nehody v opitosti.

Dokonca aj niektoré kultové okamihy O’Toolovy kariéry vznikali v ťažko podnapitom stave. Jedna z finálnych scén Lawrence z Arábie obsahuje útok tiav a pechoty na ottomanské vojská, O’Toole sa však obával, že pri jazde spadne. Mohol sa síce priviazať k ťave, v prípade pádu však len riskoval, že bude vláčený za vyplašeným zvieraťom. Riešenie dilemi bolo prozaické – opiť sa na pokraj nemoty a riziko neriešiť.

04.jpg
Foto: www.imgur.com

Cary Grant

Slávny elegán a milovník ironických hrdinov (a pravdepodobne bisexuál) patril prakticky po celú svoju kariéru k fľaši alkoholu. Vzhľadom k tomu, že Cary Grant sa preslávil v ére, kedy slávny filmový hrdina,  prototyp muža, prakticky nemohol byť triezvy, nie je to natoľko prekvapivé zistenie. Nakoniec však aj Caryho Granta dochytilo svedomie a s alkoholom seknúť – namiesto neho totiž našiel nového priateľa v LSD!

Hoci nie je tento halucinogén doslova návykový v tradičnom zmysle slova, možno si rozhodne vypestovať mentálny návyk na jeho užívanie. A Cary Grant si LSD doprial mocne a často. Stal sa dokonca veľmi vokálnym proponentom LSD a ak by látka nebola začiatkom 70. rokov daná do ilegality, ale naopak komerčne legalizovaná, dosť možno by Grant bol tvárou jej reklamnej kampane.

Traduje sa totiž, že Grant na drogu naviedol nemalý počet ďalších ľudí vrátane Judy Balaban, dcéry vtedajšieho prezidenta štúdia Paramount. Paradoxne sa tak pritom stalo jeho popisovaním najdivnejších vecí, ktoré na LSD uvidel . Jeho tripy tiež neboli vždy len plné éterickej nirvány, podľa Grantových slov totiž zažil aj okamih „úplnej slobody“, čím mal však tiež na mysli aj slobodu nad kontrolou zvieračov.

05.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. októbra 2018
reklama:
reklama:
reklama: