Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

4 zaujímavé tajomstvá z bežného života, o ktorých ste nevedeli, že existujú

Horizon33_2017 2 7_13 34 30.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Okolo nás je mnoho vecí, ktorým nevenujeme nejakú väčšiu pozornosť a možno si ani nevšimneme nejaké zaujímavé detaily. Ako ste na tom vy?

Prečo majú zubné pasty farebné prúžky?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo majú mnohé zubné pasty tri farebné prúžky – červený, modrý a biely? Možno ste to nevedeli, ale každý jeden prúžok má iné zloženie. Biely prúžok obsahuje fluór, ktorý bieli zuby a odstraňuje povlak. Modrý alebo v niektorých prípadoch aj zelený prúžok obsahujú gél s protibakteriálnymi látkami a látkami na osvieženie dychu. No a červený gél obsahuje látky dôležité pre zdravé ďasná.

www.flickr.com

Biele stránky v knihe

Možno ste si všimli, že väčšina kníh má na začiatku či na konci niekoľko prázdnych stránok. Prečo tam však sú? Stránky kníh sú zvyčajne tlačené na veľké hárky papiera a niekedy nemá kniha toľko obsahu, aby všetky stránky zaplnila, a tak niektoré zostanú prázdne.

pl.m.wikipedia.org

Tento symbol na kozmetike

Tento malý otvorený kelímok na obaloch z kozmetiky s číslom označuje, ako dlho môžeme používať daný výrobok po tom, čo ho otvoríme.

commons.wikimedia.org

Kto zabil kráľa?

V balíku štandardných žolíkových kariet vyzerá srdcový kráľ trošku zvláštne. Na karte je totiž vyobrazený ako jediný kráľ bez fúzov a ako jediný z kráľov vyzerá tak, ako by si strkal do hlavy vlastný meč. Existuje niekoľko teórií, ktoré sa to snažia vysvetliť.

  • jedna z nich hovorí, že pôvodne mal kráľ v ruke sekeru a neustálym kopírovaní kariet došlo k chybe a do ruky sa mu dostal meč
  • ďalšia teória hovori, že kráľ má symbolizovať emocionálne narušeného francúzskeho kráľa Karola VII. Koluje totiž legenda, že kráľ sa zbláznil a zo strachu, že ho niekto otrávi, spáchal samovraždu tak, že si cez hlavu prepichol meč
  • niektorí historici tvrdia, že srdcový kráľ symbolizuje Ajaxa Veľkého a srdcová kráľovná má byť Trójska Helena. Ajax bol jedným z jej nápadníkov, no keď ho Helena odmietla, spáchal samovraždu vlastným mečom
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 7. februára 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: