5 chýb, ktoré robia rodičia počas prípravy svojich detí do školy

Zdieľať
Video1 1.jpg

Nútiť deti sedieť hodiny nad knihami niekedy nie je práve najšťastnejšia voľba. A môže to mať presne opačný efekt, než aký ste chceli dosiahnuť. Preto by rodičia mali občas vedieť nahradiť domáce učenie, za učenie v prírode. Výchovu dieťaťa treba brať vážne, ale aj uvoľnene. Pozrite sa, ako. 

1. Príroda

Deti netreba neustále nútiť počítať príklady len doma v zošitoch. Je dobré, ak si takéto počítanie z času na čas vymeníte za pobyt v prírode. Tu môžu hravou formou spočítať napríklad motýle, kvety, kamienky a podobne.

Video1.jpg

2. Abeceda a matematika

Doma občas môžete prísť takmer aj o nervy. A možno je len problém v tom, že deti to nie príliš dobre chápu. Písmenká ich skúste učiť napríklad v Zoo, kde spoločne nazvete každé zvieratko jeho menom (názvom). Taktiež ich môžete aj počítať. Rozvíjajte ich predstavivosť, abstraktné a logické myslenie. Spojíte príjemné s užitočným.

Video2.jpg

3. Pohyb

V tomto veku je fyzický vývoj dôležitejší ako intelektuálny rast. Doprajte im viac hier a pohybu. Zahrajte si spolu napríklad obľúbenú schovávačku. Aj takto si osvoja počítanie.

Video3.jpg

4. Výčitky

Podporujte ich, komunikujte s nimi a hlavne im častejšie hovorte, že ich milujete. Výčitky, napríklad že spolužiačka vie niečo viac ako vaše dieťa, nie sú v tomto prípade vhodné.

Video4.jpg

5. Samostatnosť

To, že vaše dieťa bude „génius“ neznamená, že je to naozaj dokonalé dieťa. Nezabúdajte, že učiť ich samostatnosti je nevyhnutné. Pretože „génius“, ktorý si nevie zaviazať šnúrky, predsa len až taký dokonalý nebude.

Video5.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom