5 dôvodov, prečo nás baví pozerať rovnaké filmy stále dookola. Nájdete sa tam?

Zdieľať
Befunky collage 2.jpg

Piatok večer, v telke nič nedávajú a tvoj diár zíva prázdnotou. Chcelo by to nejaký film. Naozaj dobrý. Čo spravíš? No predsa vyberieš z filmotéky nejaký, čo si už videl stokrát. A neoľutuješ. Ako je možné, že nás stále baví pozerať to isté? Vieme to!

Obľúbené scény

Od prvého momentu sa tešíš, ako príde rad na tvoju obľúbenú scénu. Keď si ju videl prvýkrát, zostal si od plaču/smiechu k stoličke ako priklincovaný, teraz sa necháš ovládnuť emóciami opäť.

Zážitok možno zosilniť vykrikovaním replík postáv, opakovaným prehrávaním scény, prípadne dramatickými zvukmi počas prežúvania pukancov.

http://giphy.com/gifs/love-movie-leonardo-dicaprio-2fVEZYoOg18Sk
http://giphy.com/gifs/love-movie-leonardo-dicaprio-2fVEZYoOg18Sk

Hrdinovia

Pri dobrom filme je takmer nevyhnutné, aby si sa aspoň trochu stotožnil s hlavnou postavou. Pri vynikajúcich snímkach spolu s hlavným hrdinom smeješ, plačeš sa, a ak všetko dobré skončí, spadne ti kameň zo srdca. A ten pocit chceš prežívať znova a znova.

Vnímanie postavy vo veľkej miere ovplyvňuje aj herec či herečka, ktorí ju stvárňujú. Ak patríš k fanúšikom, určite si rád/rada pozrieš ďalší dôkaz toho, aká je úžasný/-á, však?

http://foxsearchlightpictures.tumblr.com/post/104360521077/wild-is-now-playing-in-select-theaters
http://foxsearchlightpictures.tumblr.com/post/104360521077/wild-is-now-playing-in-select-theaters Foto: foxsearchlightpictures.tumblr.com

Nové objavy

Neuveriteľné, no aj v „okukanom“ filme môžeš nájsť stále nové momenty, ktoré ťa prekvapia. Prehliadaná postava, nová pointa alebo odkaz, čo režisér zakomponoval do filmu, sú len zlomkom toho, čo si si prvý, druhý ani tretíkrát nemusel všimnúť. Navyše, čím si starší a skúsenejší, mení sa aj tvoj pohľad na konanie postáv aj atmosféru filmu. Takže vždy to môže mať úplné iné čaro.

http://tumblr.com/
http://tumblr.com/ Foto: tumblr.com

Spomienky

Pamätáš, ako ťa frajer pri tom filme po prvýkrát nesmelo pobozkal? Alebo, ako ste sa v opileckej eufórii pol hodinu s kamarátmi  smiali na úplne trápnej scéne? Spomenieš si, len čo si zapneš ten kľúčový film. Možno sa ti tentokrát podarí ho dopozerať do úplného konca. Ak nie, nič sa nestalo. Asi si len tvoríš nové spomienky, ktoré sa ti  s ním budú navždy spájať. A zapneš ho znova.

http://giphy.com/gifs/movie-film-emma-stone-ysZdK1JGtV8dO
http://giphy.com/gifs/movie-film-emma-stone-ysZdK1JGtV8dO

Rana istoty

A posledný dôvod? Prostý. Netreba sa zbytočne prehŕňať nekvalitnými, nezaujímavými filmami, po ktorých by si svoj čas považoval za premárnený. Vieš, že dostaneš presne to, čo máš rád/rada.

http://dependet.tumblr.com/post/57955003669
http://dependet.tumblr.com/post/57955003669 Foto: dependet.tumblr.com

Aký film pozerávaš stále dokola ty? Čo ťa na ňom baví? :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom