5 festivalov na Slovensku, ktoré by ste toto leto mali stihnúť

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 06 21 oa13.24.17.jpg

Letné prázdniny sa už pomaličky blížia a my sme si pre vás pripravili niekoľko tipov na letné festivaly, ktoré sa na Slovensku pravidelne konajú a oplatí sa ich navštíviť. Už ste na niektorom z nich boli?

Festival Pohoda

Pohoda je hudobný multikultúrny festival konajúci sa v Trenčíne, zvyčajne cez víkend prvého júlového týždňa. Tento festival založil už v roku 1997 Michal Kaščák a ročne láka tisícky ľudí z celého sveta.

Folklórny festival Východná

Koncom mesiaca jún sa uskutoční aj jeden z najznámejších slovenských folklórnych festivalov u nás. Ide už o 64. ročník Folklórneho festivalu Východná a ak máte radi ľudovú hudbu a folklór, tak si ho určite nenechajte ujsť.

Festival Grape

Grape je hudobný festival, konajúci sa každoročne od roku 2010 počas augusta na piešťanskom letisku. Prvý ročník sa mal pôvodne konať v Pezinku, avšak po presune na piešťanské letisko na tomto mieste už zostal.

Kultúrne leto a Hradné slávnosti

Najväčší mestský festival plánuje z Bratislavy vytvoriť scénu plnú multižánrových programov pre obyvateľov, ale aj letných návštevníkov nášho hlavného mesta.

Festival Európske ľudové remeslo – EĽRO

V Kežmarku sa uskutoční najvýznamnejšia a najväčšia prezentácia ľudových remesiel na Slovensku. Festival sa organizuje každý rok počas troch dní druhého júlového víkendu, vznikol v roku 1990 ako prvý svojho druhu vo vtedajšom Československu. Svojimi výrobkami sa na ňom prezentujú najvýznamnejší majstri tradičných umeleckých remesiel nielen zo Slovenska, ale aj z celej Európy, ktorí priamo na mieste predvádzajú svoje umenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom