Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 podivných porúch, ktoré naozaj existujú

Downloads.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Hoci medicína neustále postupuje, stále existuje množstvo chorôb či porúch, ktoré si ani veda nedokáže tak celkom vysvetliť. Jestvuje totiž niekoľko nezvyčajných porúch a syndrómov, ktoré ani lekári nedokážu vyliečiť. A tu je 5 najpodivnejších z nich.

Sexsomnia

Môže to znieť ako ospravedlnenie partnerskej nevery, no skutočne existuje porucha, ktorá spôsobuje, že človek má sex počas spánku. Je to niečo podobné ako námesačnosť a ľudia si potom ráno nepamätajú, že sa niečo také stalo. No a nejeden sexuálny deviant sa rozhodol pred súdom svoje správanie zvaliť na túto poruchu.

Girl 1287168_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Capgras Delusion syndróm

Táto porucha je typický predovšetkým pre ľudí trpiacich paranoidnou schizofréniou. Ľudia žijú v domnienke, že nejaká ich blízka osoba bola nahradená človekom, ktorý vyzerá rovnako ako ona.

Pretty woman 635258_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Witzelsucht

Táto choroba by sa dala popísať ako nezastaviteľná túžba vtipkovať. Neustále vymýšľajú vtipy a musia sa o ne podeliť aj so svojim okolím. Takéto veselé kopy sa možno na prvý pohľad môžu zdať v pohode, no predstav si, že ťa niekto v noci neustále budí len preto, aby ti povedal vtip, ktorý práve vymyslel.

Man 379677_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Elektromagnetická hypersenzitivita

Bolieva ťa hlava bez nejakej zjavnej príčiny? Napadlo ti niekedy, že by to mohlo byť z Wi-Fi? Extrémna citlivosť na elektormagnetické vlny spôsobuje nielen bolesti hlavy, únava, stres či bolesti svalov a kĺbov.

Plasma ball 172948_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

Auto-brewery syndrome alebo syndróm neustále opitosti

Človek trpiaci touto poruchou má stavy podobné opitosti aj bez toho, aby si dal čo i len kvapku alkoholu. Telo si totiž vytvára v tráviacom systéme etanol, ktorý následne vyvoláva opitosť. Človek je dezorientovaný a cíti sa skutočne ako opitý. No a ľudia trpiaci týmto ochorením to majú v živote veľmi ťažké. Nájsť si prácu, keď neustále vyzeráš ako opitý, to veru nie je jednoduché…

Houmeles 1204653_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 20. apríla 2016Zdroj www.viralnova.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.