Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 šialených faktov o ľudskom tele!

Winter Weather
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lina Woelk catches snowflakes on her tongue during a snow shower Wednesday Dec. 3, 2008 in Laramie, Wyo. (AP Photo/Laramie Boomerang, Andy Carpenean)
reklama:
reklama:

1. Jazyk  – vedeli ste, že ľudský jazyk má podobné znaky s chápadlami chobotnice alebo so sloním chobotom? Chápadlá i chobot sú rovnako ako náš jazyk zväzky svalov, ktoré pracujú bez pomoci kostí. Keby sme teda mali jazyk taký veľký ako sloní chobot, bez problémov by sme mohli vytrhnúť strom zo zeme!

2. Vlasy – tvrdenie, že nechty a vlasy po smrti naďalej rastú, nie je pravdivé! Koža sa len vysuší a ustúpi, preto nechty aj vlasy pôsobia, že sú dlhšie. Pravdou však je, že vlasy sú zvláštnou kombináciou živého a mŕtveho. Vlasová folikula totiž zo seba vytláča vlasy, ktoré sú tvorené zmesou neživých látok.

womanhair1

3. Pečeň – o tom, že pečeň zbavuje telo všetkých toxických látok, ste sa určite učili na biológii. Okrem toho je však pečeň azda najodolnejším orgánom v našom tele! Dokáže sa totiž obnoviť aj vtedy, ak je funkčná len na 25%!

4. Priehlbina na hornej pere – táto časť tváre, o ktorej sotva vieme, že existuje, vznikla ešte počas vývoja v maternici. Tu sa obe strany tváre vyvíjajú nezávisle od seba a až po čase sa spoja práve v mieste, kde máme priehlbinu nad perou. Ak toto spojenie neprebehne tak, ako má, dochádza k vzniku rázštepu. Starovekí Rimania považovali túto časť tela za veľmi erotickú a nazývali ju „Cupidov luk“

5. Schopnosť svietiť – svetlušky a medúzy sú schopné svietiť, ale vedeli ste, že svietite aj vy? Ide o výsledok metabolických procesov v ľudskom tele, ktoré vytvárajú svetlo. Toto svetlo však ľudské oko nedokáže zachytiť. Zachytila ho však citlivá kamera, ktorú vymysleli Japonci a zistili, že svietime v 24-hodinovom cykle. Takže, keď vám nabudúce niekto povie, že žiarite, berte to doslova!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 15. augusta 2013Zdroj internet, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP
reklama:
reklama:
reklama: