5 super receptov, ktoré si môžeš spraviť, keď máš prievan v peňaženke!

Zdieľať
TIT

Ak si študent (a možno aj ak nie si), dôverne poznáš túto situáciu – si hladný, v peňaženke máš pár eur a nechceš zase skončiť pri treske a rožkoch a rád by si si niečo dobré uvaril. Máme tu pre teba super chutné a lacné recepty!

1. Opekaná ryža s kuracím mäsom

Na túto ľahkú dobrotu budeš potrebovať dva hrnčeky ryže, 200 g kuracích pŕs, mrazenú zeleninu, cibuľu, 2 vajíčka a koreniny podľa chuti. Najskôr si daj variť ryžu. Medzitým opeč na panvici kuracie prsia, pridaj nakrájanú cibuľku a mrazenú zeleninu. Keď bude kuracie mäsko opečené, hoď k nemu dve vajíčka a pridaj ryžu. Poriadne premiešaj, opeč a jedlo na minimálne 2 dni máš hotové.

http://rachelschultz.com/2012/07/14/better-than-takeout-chicken-fried-rice/
http://rachelschultz.com/2012/07/14/better-than-takeout-chicken-fried-rice/ Foto: rachelschultz.com

2. Tuniakové špagety s citrónom

Áno, aj niečo, čo znie tak fancy, môže byť lacné. Potrebuješ v prvom rade špagety (ale keď budú mať v akcii vrtuľky, tak môžu byť aj tie :-P), olej, citrón, plechovku tuniaka vo vlastnej šťave, ak máš rád olivy, tak aj tie, cibuľu, soľ a čierne korenie. Postup je jednoduchý – uvar cestoviny a potom ich zmiešaj so všetkými ingredienciami a je to hotové.

http://theviewfromgreatisland.com/2014/11/minimal-monday-spaghetti-with-tuna-lemon-and-dill.html
http://theviewfromgreatisland.com/2014/11/minimal-monday-spaghetti-with-tuna-lemon-and-dill.html Foto: theviewfromgreatisland.com

3. Šošovicová polievka

Povieš si, že šošovicu musíš namáčať a dlho trvá, kým sa uvarí? Tak si kúp červenú šošovicu a máš po probléme. Potrebovať budeš tri strúčiky cesnaku, cibuľu, nejakú mrkvu, petržlen a hocijakú koreňovú zeleninu, ktorú máš rád. Na dochutenie poslúži rasca, soľ a bylinky podľa chuti. Všetko pekne nakrájaj, opeč si cibuľku, pridaj šošovicu a všetku zeleninu a uvar. Potom to už len dochutíš a je to!

http://www.dinnerwasdelicious.com/post/44230372095/lentil-soup-lentil-soup-is-one-of-those-powerhouse
http://www.dinnerwasdelicious.com/post/44230372095/lentil-soup-lentil-soup-is-one-of-those-powerhouse Foto: www.dinnerwasdelicious.com

4. Vegetariánske chilli

Toto jedlo vyzerá extrémne dobre! Budeš naň potrebovať dve plechovky krájaných paradajok, dve plechovky červenej fazuľe, dva hrnčeky mrazenej kukurice, nakrájaný zeler, nakrájanú papriku, dve nakrájané mrkvy, veľkú cibuľu, 4 strúčiky cesnaku a z korenín rascu, oregano, chilli a soľ. Ak nájdeš nejaký syr, bude super, keď ho potom postrúhš navrch.

Príprava je ľahká – opeč cibuľku na oleji, pridaj cesnak a koreniny. Potom daj do hrnca papriku, mrkvu a zeler a var asi 5 minút. Keď zelenina zmäkne, pridaj rajčiny aj so šťavou a var na slabom ohni asi 20 minút. Potom pridaj fazuľu, kukuricu a dobre jedlo osoľ. Nezabudni pridať chilli. Takto spolu to povar ešte 5 minút.

http://www.theendlessmeal.com/easy-vegetarian-chili-recipe/
http://www.theendlessmeal.com/easy-vegetarian-chili-recipe/ Foto: www.theendlessmeal.com

5. Cestoviny z jedného hrnca

Toto je úplne skvelý recept! Rýchly, lacný a jednoduchý. Potrebovať budeš špagety, klobásku, cibuľu, plechovku paradajok, cesnak, bazalku, korenie, soľ a syr. Všetky ingrediencie daj do hrnca, zalej asi štyrmi hrnčekmi vody a pomaly priveď k varu. Hrniec nechaj odokrytý, nech sa voda vyparí. Takto var 10 minút a na záver pridaj syr.

http://damndelicious.net/2014/05/16/one-pot-pasta/
http://damndelicious.net/2014/05/16/one-pot-pasta/ Foto: damndelicious.net

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom