Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 tipov ako sa stať influencerom

influencerka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
influencerka www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Už sa vám tiež stalo, že ste surfovali po Instagrame a narazili ste na profil influencera, kde ste si povedali: „kiež by som mohol byť v jeho koži“ alebo „čo by som dal za to, aby som mohol robiť to isté“ a potom sa vrátili na hlavnú stránku a surfovali ďalej s presvedčením, že je niečo také úplne nemožné? Poznáme to všetci, ale dnes žijeme v čase keď sa presláviť môže naozaj ktokoľvek, len to chce trochu odhodlania, trpezlivosti a dôvery v seba samého. Poďme sa pozrieť na 5 najdôležitejších tipov, ktoré budete na ceste za slávou potrebovať!

Zahoďte hanblivosť

Ak by sme mali nájsť jednu vlastnosť, ktorú majú všetci influencerovia spoločnú, tak je to ich schopnosť hovoriť pred ľuďmi a nezrútiť sa z toho. Ak to už teraz zvládate ľavou zadnou, máte výhodu. Ak nie, máte šťastie, pretože je naozaj ľahké sa to naučiť! Stačí len trocha odhodlania. Odporúčam vám zapájať sa do konverzácií vo väčších skupinách ľudí, alebo sa treba naučiť pár vtipných historiek a pri správnej príležitosti sa s nimi pochváliť medzi kamarátmi alebo v rodine. Pomôže vám to získať väčšiu istotu vo vašom vyjadrovaní a časom pre vás bude rozprávanie pred ľuďmi hračka. Zatiaľ čo sa budete časom zdokonaľovať v tejto zručnosti, môžete si krásne pripraviť pôdu pre váš budúci úspech.

Vyberte si svoju špecializáciu

Aby ste v dnešnom virtuálnom svete uspeli, budete musieť priniesť nejakú pridanú hodnotu. Výhodou je, že neexistuje žiadna definícia čo to vlastne znamená a neexistujú ani hranice alebo medze, ktoré by ste nemohli prekročiť. S čím prídete je čisto na vás, jediné kritérium, ktoré by sme vám vysoko odporučili splniť, je nájsť si vaše originálne zameranie. Samozrejme, že môžete svoj úspech založiť iba na odkrývaní vášho osobného života, ale pravdepodobnosť, že to niekoho bude naozaj zaujímať je skutočne malá. Zamyslite sa na tým, v čom ste dobrí, čo vás baví alebo jednoducho s čím by ste sa vašim fanúšikom chceli prezentovať.

Ovládnite sociálne siete

Sociálne siete sú pravdepodobne našou jedinou možnosťou ako sa influencerom stať, preto ich treba nepodceniť a venovať ich pochopeniu väčšie úsilie. Čo sa týka výberu najlepšej sociálnej siete na naše účely, s čistým svedomím vám môžem odporučiť práve Instagram, ktorý dnes úplne vyniká nielen medzi sociálnymi sieťami, ale aj na celom internete. Niet divu, že je tiež najobľúbenejším práve medzi influencermi.

Vytvorte komunitu

Vyberte si svoje zameranie, ktoré bude definovať vašu cieľovú skupinu. Vytvoríte tak užšiu skupinu ľudí, ktorých vaša téma zaujíma a budú s vami interagovať a konzumovať váš obsah s nadšením. Vďaka tomu komunita vašich fanúšikov konzistentne porastie a vy tak budete na správnej ceste k úspechu. Nie je vôbec od veci od vašej špecializácie čas od času odbočiť. Oslovíte tým tak ďalších ľudí s trochu inými záujmami a práve vaša stránka v nich môže vzbudiť záujem o váš odbor. Pokiaľ bude správne vedená.

Budujte kontakty!

Obrovskou silou vplyvu práve na Instagrame je možnosť spolupráce s ďalšími ľuďmi. Nech sa to na prvý pohľad nemusí zdať, sieť influencerov je tiež jedna viac-menej prepojená komunita, kde si všetci navzájom pomáhajú. Nebojte sa oslovovať ďalších ľudí s podobnými cieľmi a budovať si kontakty na všetkých frontoch. Nikdy neviete kedy sa vám to bude hodiť a každá známosť vám môže pomôcť vyniknúť.

Tak áno, teraz už približne viete ako na to a záleží len na tom, či sa nebojíte do toho ísť! Nebude to jednoduché, ale s trochou motivácie to bude raz dva. Výsledok totiž stojí za to.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 2. októbra 2022
reklama:
reklama:
reklama: