Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 jednoduchých krokov ako znížiť používanie plastov v našich životoch

Sni mka obrazovky 2018 09 10 oa18.36.01.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V poslednom období sa hovorí častejšie aj o znečistení našej planéty. Veľakrát si to možno ani neuvedomujeme, ale aj obyčajná plastová slamka môže narobiť zbytočné problémy. Tu deväť jednoduchých krokov k tomu, ako sa dá žiť aj bez plastu.

#1

Naše kúpeľne a kuchyne obsahujú najväčšie množstvo plastových fliaš. Opýtajte sa sami seba, koľko fliaš sprchového gélu skutočne potrebujete? Nevykoná to jedno viacúčelové čistiace zariadenie? A čo tak zmeniť tekuté mydlo na klasické mydlo? Tieto malé triky vám môžu pomôcť drasticky znížiť množstvo použitého plastu.

#2

Pri venčení svojich psíkov si vyberte vrecia šetrné k životnému prostrediu, aby ste urobili krajinu esteticky príjemnou oboma spôsobmi. Hoci vás musíme varovať, že nie všetky takzvané biologicky odbúrateľné odpadkové vrecia pre domáce zvieratá sú vlastne to, čo hovoria, že sú, takže je dôležité robiť svoj vlastný výskum.

#3

Syntetické tkaniny, ako je polyester alebo nylon, sú vyrobené z polyetyléntereftalátu (PET). Tento materiál sa používa vo fľašiach a obaloch. A pri každom umývaní sa mikrovlákna platia do odtoku do oceánu. Inými slovami, výber prírodných materiálov je dobrý nielen pre vás, ale aj pre túto planétu.

#4

Penová časť špongie je vyrobená z polyuretánu. Tento druh plastov je ťažko recyklovateľný a pri spálení uvoľňuje nebezpečné látky, ako sú izokyanáty a kyselina kyanovodíková. Môžete ich vymeniť za kuchynské špongie vyrobené z prírodných surovín alebo ich nahradiť kefami.

#5

Telefónne kryty sú pekné a chránia naše telefóny, ale často sú vyrobené z nejakého plastu. Našťastie teraz nájdete pekné a ekologické kryty z dreva, recyklovaného plastu alebo tie, ktoré sú kompostovateľné.

#6

Hoci drevené hračky môžu byť o niečo drahšie v porovnaní s lacnými plastovými, majú určité výhody, okrem toho, že sú priateľské k našej Zemi. Po prvé, sú bezpečnejšie len z definície, pretože sú vyrobené z prírodných materiálov. Po druhé, sú odolnejšie. Rovnako je lepšie dotýkať sa drevenej hračky, ktorá je hmatateľnejšia a rozvíja senzorický vývoj vášho dieťaťa. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. septembra 2018Zdroj brightside.me, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: