Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 miest na krásnej Orave, ktoré sa vám budú páčiť

Sni mka obrazovky 2018 08 04 oa11.38.56.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Orava patrí k tým najkrajším regiónom na Slovensku. Ponúka veľké množstvo zaujímavých a jedinečných miest a pamiatok. Vybrali sme 6 z nich, ktoré by ste pri návšteve Oravy určite nemali obísť. Do komentárov nám napíšte vaše tipy, čo sa oplatí vidieť na Orave.

Múzeum oravskej dediny

Múzeum oravskej dediny je slovenské múzeum, ktoré sa nachádza v Zuberci-Brestovej. Toto múzeum je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tam rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Hornooravská ulica, Goralské lazy.

Oravská priehrada

Vodná nádrž Oravská priehrada je súčasťou vodného diela Orava, súčasťou je aj vyrovnávacia nádrž Tvrdošín, vybudovaného na sútoku Bielej a Čiernej Oravy. Oravská priehrada patrí medzi obľúbené turistické strediská, každoročne tam prichádzajú tisícky turistov.

Na Slanickom ostrove umenia, ktorý je pozostatkom zaplavenej obce Slanica, sa nachádza slanický rímskokatolícky Kostol Povýšenia svätého Kríža postavený v 18. storočí a lapidárium. V súčasnosti je v kostole inštalovaná stála expozícia oravského ľudového umenia, plastiky a maľby a občasne sú v ňom organizované slávnostné koncerty.

Roháčske plesá

Roháčske plesá je sústava plies v závere Roháčskej doliny pod Ostrým Roháčom, Plačlivým a Kopami. Patria k obľúbeným a vyhľadávaným miestam turistov.

Oravský hrad

Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku, nachádza sa v obci Oravský Podzámok. Hrad je výraznou dominantou oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.

Pamätný dom Martina Kukučína

Dom sa nachádza v obci Jasenová, postavil ho spisovateľov otec Ján Bencúr. Dom spolu s hospodárskymi budovami tvorí uzavretý celok, svojím vnútorným i vonkajším vzhľadom sprítomňuje prostredie, v ktorom sa narodil a vyrástol známy slovenský prozaik.

Oravská lesná železnica

Úzkorozchodná lesná železnica sa nachádza na hranici Oravy a Kysúc v katastri obce Oravská Lesná. Pôvodne bola vybudovaná na prepravu dreva. Obnovená bola v roku 2008.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: