Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 potravín, ktoré by ste (pred varením) nemali umývať

vajcia
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Pokiaľ si myslíte, že umývaním nasledujúcich potravín sa zbavíte baktérií, sklameme vás. Umývať by ste ich radšej nemali.

Hydina a ryby

kurča
ilustračné: pixabay.com

Umývate si pred prípravou kurča? Ak áno, mali by ste začať uvažovať nad tým, či je to dobrý nápad. Nielenže sa baktérií či patogénov nezbavíte, ale môžete zvýšiť riziko kontaminácie. Umývaním surového kurčaťa môžete baktérie šíriť po celej kuchyni na rôzne druhy povrchov. Jediný naozaj efektívny spôsob, ako sa baktérií zbaviť, je jedlo uvariť, týka sa to aj rýb a iného mäsa.

Červené mäso

mäso
ilustračné: pixabay.com

Nielenže je to rovnako nebezpečné ako umývanie kurčiat, ale do mäsa navyše pridávate jeho umývaním vlhkosť. Pridaná vlhkosť vytvára pri varení paru a ovplyvňuje chuť jedla. Ak sa nedokážete svojho zvyku mäso umývať vzdať, utrite ho aspoň papierovou utierkou, aby ste sa zbavili prebytočnej vlhkosti. Následne poumývajte umývadlo aj všetky povrchy.

Predprané produkty a šaláty

šalát
ilustračné: pixabay.com

Ak je na produkte uvedené, že ide o predpraný alebo trikrát umytý produkt, nie je potrebné ho opäť umývať.

Huby

hríby
ilustračné: pixabay.com

Rovnako ako pri mäse, aj u húb sa ich umývaním môže zmeniť chuť. Huby stačí utrieť vlhkou papierovou utierkou, pretože absorbujú vodu ako špongia.

Vajíčka

vajcia
ilustračné: pixabay.com

Nie je to síce príliš časté, ale nájdu sa ľudia, ktorí vajíčka pre použitím umývajú. Vajcia, ktoré sú predávané v obchodoch, už sú očistené, preto to netreba opakovať pred varením.

Cestoviny

cestoviny
ilustračné: pixabay.com

Mnohí ľudia po varení cestoviny oplachujú, čo je chyba. Ich umývaním síce  odstránite škroby, ale ťažšie sa na ne bude prichytávať omáčka. Pred varením treba umyť iba ryžu a quinou, aby ste získali tú správnu chuť a konzistenciu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 21. júla 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: