Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 proroctiev Nostradama na rok 2022. Čakajú nás dni temnoty a naplní sa osud Putina?

zem
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zem www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Nostradamus, vlastným menom Michel de Nostredame, bol francúzsky lekár a astrológ, ktorý sa preslávil svojimi predpoveďami. Okrem smrti princeznej Diany predpovedal aj príchod migrantov do Európy, útok na dvojičky či ekonomickú krízu. Na rok 2022 však nepredpovedal iba katastrofy, ale aj to, do čoho sa oplatí investovať!

Názory expertov na Nostradama či napríklad Babu Vangu sa už dlhé roky rozchádzajú. Samozrejme, nikto s istotou nevie povedať, či mal tento francúzsky lekár skutočne dar „predpovedať budúcnosť“, napriek tomu má vo svete množstvo fanúšikov. Nostradamus svoje proroctvá spísal vo forme tzv. „Quatrainov“, teda štvorveršových strof či rovno celých básní.

Jeho 942 proroctvo pokračuje až do roku 3793 a predpovedajú tretiu svetovú vojnu, príchod tretieho Antikrista či prírodné katastrofy, ktorým sme boli svedkami aj tento rok.

Pád amerického dolára

Podľa predpovedí Nostradama sa v roku 2022 inflácia vymkne kontrole. Americký dolár a zlato stratí na hodnote. Naopak striebro a Bitcoin budú považované za aktíva, do ktorých sa oplatí investovať viac peňazí.

Putina zavraždia

Ruský prezident Vladimir Putin pôsobí vo funkcii prezidenta už od 31. decembra 1999 po náhlom odstúpení jeho predchodca Borisa Jeľcina. Najnovšie proroctvo Nostradama ho však dozaista nepoteší. Slávny astrológ vo svojich veršoch hovorí, že Putin „umrie v búrlivú noc, kedy sa bude plaviť po mori.“

Hurikán vo Francúzsku

Akoby tých prírodných katastrof už nebolo dosť! Tornádo u našich českých susedov, smrteľné záplavy v Nemecku, ničivé požiare v Grécku a najnovšie výbuch sopky na španielskom ostrove La Palma. Podľa Nostradama však prírodným katastrofám ešte zďaleka neodzvonilo, práve naopak. V roku 2022 sa podľa neho preženie Francúzskom obrovský hurikán, ktorý spôsobí hladomor a vyžiada si množstvo obetí.

Na ľudskú rasu zaútočí umelá inteligencia

„Počítače s ľudským rozhraním umelej inteligencie sa prebudia a budú považovať ľudstvo, jeho tvorcov a majstrov, za intelektuálne menejcenné“. Nuž, podobné scenáre sme zatiaľ mohli vidieť jedine v sci-fi filmoch.

Výbuch na ostrove Menorca

V blízkosti španielskeho ostrova Menorca nastane výbuch, ktorý pravdepodobne spôsobí test jadrovej zbrane, predpovedá Nostradamus.

Tri dni temnoty

„Rok 2022 prinesie skazu, po ktorej bude nasledovať mier. Mieru bude predchádzať 72 hodinová tma, „napísal Nostradamus. To, keď našu Zem zahalí trojdňová tma, s presnosťou určiť nevedel. S veľkou pravdepodobnosťou to však bude na jeseň, pretože „na horách bude sneh, ale v nížinách ešte nie.“

Čo ste o ňom nevedeli

Michel de Nostredame, narodený 14. decembra 1503, je autorom slávnej zbierky veršovaných predpovedí. V roku 1981 Nostradamove veštby dokonca sfilmovali v dokumente „Muž, ktorý videl zajtrajšok“. Traduje sa, že Nostradamus úspešne vyvestil napríklad druhú svetovú vojnu 383 rokov predtým, než sa skutočne začala. Nostradamus celkovo napísal až 6 338 predpovedí, ktoré siahajú až do roku 3797. Podľa neoverených zdrojov z internetu sa zatiaľ splnilo až 70% jeho veštieb. Prvé proroctvo, ktoré je známe, urobil Nostradamus v roku 1538, kedy stretol mnícha so stádom svíň a oslovil ho „vaša svätosť“. Mních Peret Felice, ktorého Nostradamus oslovil, sa o pol storočia neskôr stal pápežom, známym pod menom Sixtus V.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 7. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: