6 strašidelných prípadov, pri ktorých ľudia už využili umelú inteligenciu

Zdieľať
umelá inteligencia
Foto: Gettyimages - koláž Najky.sk

Niektorí ľudia sa už teraz obávajú, že umelá inteligencia im ukradne prácu. Na pozore sa majú aj spisovatelia.

Umelá inteligencia (ChatGPT) zažíva veľký boom, avšak na druhej strane už teraz spôsobuje problémy. Ľudia, ktorí využili textový generátor umelej inteligencie, zistili, že dokáže vytvoriť relatívne dobrý text.

Tieto texty však môžu časom vytvoriť niečo nebezpečné a je to len otázka času. Pozrite si 6 strašidelných prípadov, na ktoré použili ľudia umelú inteligenciu. Pri čítaní článku pamätajte na to, že toto sa deje ešte len v dobe, kedy je umelá inteligencia v plienkach.

1. Vytvorenie softvéru

Umelá inteligencia dokáže donekonečna pracovať na vývoji softvéru, pretože nikdy nespí.

2. Podvádzanie v škole

Ideálnym pomocníkom pre dieťa podvádzajúce v škole je nástroj, ktorý dokáže vytvoriť text o hocičom. Profesori už povedali, že prichytili študentov pri čine a školy v celej krajine aplikáciu zakázali.

3. Text na zoznamovacích aplikáciách

Tušili ste, že ak ste prihlásení na nejakej online zoznamke, mohli ste si písať s umelou inteligenciou? Ľudia chceli, aby bola konverzácia namiesto nich prevzatá ChatGPT.

4. Prebratie práce spisovateľom

Písanie dobrých textov je práca umelej inteligencie a môžu si ňou pomôcť aj spisovatelia, avšak nenahradí ich prácu za pár rokov úplne?

5. Phishing

Je ťažké dokázať, že sa to stalo, ale je logické, že ChatGPT alebo iné podobné nástroje na písanie by boli ideálne na phishing (e-mailová alebo elektronická forma správy, ktorá príde od podvodníkov). Takéto správy sú často ľahko rozpoznateľné vďaka zlej gramatike, avšak robot ich vie opraviť.

6. ChatGPT a recruiteri

Boj o zamestnanie je náročný proces, v ktorom vyhrá ten najlepší kandidát. Istá firma však zistila, že prihlášky do zamestnania napísané ChatGPT porazili až 80 % „ľudských“ kandidátov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom