Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 známych géniov a ich noazaj zvláštne tajomstvá, o ktorých vie len málo ľudí

Befunky collage 11.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Väčšina z týchto skvelých ľudí mala naozaj zvláštne zvyky. Každý vie o uchu Vincenta van Gogha, ale vedeli ste, že Alfred Hitchcock mal vlastne strach z vlastných filmov? V článku sa dozviete aj ďalšie zvláštnosti géniov.

#1

Umelec Salvador Dalí bol presvedčený, že sny boli zdrojom jeho nápadov na obrazy. Mal jeden trik, ktorý používal. Sedel na stoličke a držal ťažký kľúč v ruke a snažil sa zaspať. Keď sa ponáral do spánku, a jeho kľúč dopadol na zem, otvoril rýchlo oči a zachytil svoj sen.

#2

Umelec Pablo Picasso bol známy svojím milostným životom: bol dvakrát ženatý, ale z času na čas mal milostné vzťahy s rôznymi ženami. Mal 5 detí, z ktorých 3 boli mimomanželské.

#picasso #pablopicasso 1955

A post shared by Pablo Picasso (@pablo.r.picasso) on

#3

Andy Warhol mal neuveriteľne citlivý čuch, vedel ľahko rozpoznať rozdiel medzi takmer identickými zápachmi. Vo veku 23 rokov sa mladý umelec rozhodol zafarbiť si vlasy šedou farbou, aby vyzeral staršie a mal tak v umeleckých smeroch väčší rešpekt.

A post shared by Andy Warhol (@warholpopart) on

#4

Nikola Tesla spával veľmi málo: strávil asi 2 hodiny rozmýšľaním a len asi 2 hodiny spal. Hovorí sa aj to, že Tesla dokázal predpovedať budúcnosť. Raz sa mu podarilo presvedčiť svojich priateľov, aby nenastúpili do vlaku, ktorý krátko nato havaroval.

#nikolatesla

A post shared by Nikola Tesla (@nikola.tesla_) on

#5

Albert Einstein nenávidel nosiť ponožky. Z nejakého dôvodu si vždy myslel, že jeho veľký prst by v nich nakoniec urobil dieru.

That look you make when you realize it’s only Wednesday.

A post shared by Albert Einstein (@alberteinstein) on

#6

Majster hrôzy, Alfred Hitchcock, trpel ovofóbiou, ide o fóbiu z oválnych predmetov, ako sú napríklad vajíčka.

Alfred Hitchcock and the composer Bernard Herrmann

A post shared by Alfred Hitchcock (@alfred__hitchcock) on

#7

Veľký dánsky autor Hans Christian Andersen mal veľa obáv. Bál sa doslova všetkého a z nejakého dôvodu veril, že počet jeho zubov ovplyvní jeho talent ako spisovateľa.

#Copenhagen #denmark #hanschristianandersen #statue

A post shared by ordinarynomore (@ordinarynomore) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. augusta 2018Zdroj brightside.me, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: