Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

8 dôvodov, prečo je práve marec ten najlepší mesiac

Prechadzka pixabay.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

Marec je nielen mesiacom knihy, ale aj mesiacom, v ktorom sa začína jar. Zvyčajne sa začne v marci prebúdzať príroda, ľudia majú po zime konečne dôvod na úsmev, keďže počasie začína byť prívetivejšie. Prečo možno marec považovať za ten najlepší mesiac? Toto sú dôvody.

Vaše novoročné predsavzatia sa začínajú vyplácať

Chudnutie pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Bez ohľadu na to, či ste sa zaprisahali, že schudnete, že zlepšíte svoje vzťahy alebo si nájdete lepšiu prácu, v marci sa ukazujú prvé výsledky. Ak sa predsavzatí naozaj držíte, začnú sa prejavovať prvé pozitívne známky, ak nie, v marci už je to predsa len jedno.

Oslava jarnej rovnodennosti a viac slnečného svetla

Okno priroda pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dlhá temná zima sa 20. marca končí. Jarná rovnodennosť prináša dlhšie dni ako noci a začína byť teplejšie. Je príjemné sa prebúdzať do slnečného dňa.

Mesiac ženskej histórie

Historia pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Dobre, len v Amerike je marec označovaný za mesiac, kedy treba oslavovať dôležitú úlohu, ktorú ženy zohrali v histórii krajiny. Prečo by sme si to nemohli zobrať za svoje aj my a viac sa počas tohto mesiaca dozvedieť napríklad o ženách – vynálezkyniach či o špiónkach?

Prechádzky v prírode nie sú nikdy lepšie

Prechadzka pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Či už kvitnú stromy, alebo sa len sem-tam objavia na stromoch zelené lístky, jar sa hlási o slovo. V prírode môžete naraziť tak na snehové záveje, ako aj na prvé jarné kvietky a pučiace stromy. Je to skvelé, však?

Jarné lyžovanie je najlepšie

Lyzovanie pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Sneh sa síce už v mestách začína roztápať, v horách je ho však stále dosť a lyžiarske strediská sú otvorené aj počas marca. Jarné lyžovanie ponúka to najlepšie z oboch ročných období – sneh je kam sa pozriete, ale už nemrznete od zimy a môžete si užiť prvé teplé slnečné lúče.

Správny čas na čokoládu

Cokolada pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pred Valentínom sa obchody zaplnia čokoládovými bonboniérami v tvare srdca, ktoré stoja často viac ako ste za ne ochotní dať. V marci ich zväčša na pultoch nahradia čokoládové zajace a vajíčka. Čokoládou sa to všade priam hemží a môžete si ju kúpiť za normálne ceny.

Spustí sa letný čas

Hodiny pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nemusíte hneď nadávať. Stále sú niektorí ľudia, ktorí majú radi, keď je vďaka letnému času ešte o 20.30 hod. vonku vidno.

Sila kvetov

Kvitnutie kvety pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Začnite zisťovať, ktoré kvety kvitnú v marci, aby ste vedeli, na čo všetko sa môžete tešiť a mohli ste si vychutnať farebný svet.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 28. februára 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk
K téme
reklama:
reklama:
reklama: