9 chybičiek, ktoré ste si vo svojich obľúbených filmoch určite nevšimli

Zdieľať
300 youtube.jpg

Väčšina divákov si vo filme všimne zlú prácu s kamerou, nezmyselné zvraty či režisérske chyby. Menej zrejmé chyby sú tie, ktoré sa týkajú lokalít a rekvizít. Aké je sklamanie, keď človek zistí, že v jeho obľúbenom filme, ktorý mal vysoký rozpočet, postavy nosia veci, ktoré v danom časovom období ešte neboli vynájdené…

Pýcha a predsudok

Film s Keirou Knightley sa odohráva na prelome 18. a 19. storočia. Vo filme sú úžasné kostýmy a prostredie. Vizuálne je dobre spracovaný. Tvorcovia však do zbierky pána Darcyho umiestnili sochu Vestfálskej panny, ktorú Raffaelo Monti začal robiť v roku 1846. Teda dávno po tom, ako sa udalosti vo filme skončili.

Hriešny tanec

V 60. rokoch nosil rifle naozaj každý. Také krátke, ako ich nosila Francis, sa však stali populárne až v nasledujúcom desaťročí.

Chyť ma, ak to dokážeš

Film sa odohráva v 60. rokoch. Strojček na zuby, ktorý nosí jedna z postáv, sa objavil až o 10 rokov neskôr.

Robin Hood – Kráľ zbojníkov

Zasúvací ďalekohľad, ktorý používa Robin, bol oficiálne vynájdený v roku 1608. Je pravda, že plány takéhoto zariadenia boli objavené aj v denníkoch Leonarda da Vinciho z roku 1509, ale samotný Robin Hood žil v 12. storočí.

Spievanie v daždi

Film sa odohráva v 20. rokoch minulého storočia. Hlavná ženská postava však nosí šaty, ktoré sa objavili až v 50. rokoch.

Moja prvá láska

Príbeh sa odohráva v lete 1972. Hlavná postava ukazuje priateľke prsteň, ktorý dokáže meniť farbu v závislosti od nálady majiteľa. V skutočnosti bol takýto prsteň populárny až o tri roky neskôr.

Piráti z Karibiku: Na konci sveta

Odborníci nedokážu určiť presný čas, kedy sa film odohráva, keďže postavy v ňom nosia kostýmy z rôznych časových období. Zhodujú sa však na tom, že to bolo medzi začiatkom 17. a koncom 18. storočia. Šibenica s otváracou podlahou sa používala až koncom 19. storočia.

300

Sparťanskí bojovníci by nikdy nenosili niečo, čo by ich brzdilo v pohybe. To je dôvod, prečo by nenosili plášť, za ktorý by ich mohol nepriateľ chytiť. Každý bojovník mal špeciálne brnenie, ktoré pokrylo celé jeho telo.

Letec

Spoločnosť TWA (Trans World Airlines) mala tento názov až v 50. rokoch. V čase „návratu“ Howarda Hughesa v rokoch 1946 – 1947 sa volala Transcontinental & Western Air. Na hangároch a lietadlách vo filme však vidieť označenie TWA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom