9 zaujímavostí o obľúbenom romantickom filme Duch

Zdieľať
Youtube duch.jpg

Keď sa Patrick Swayze a Demi Moore stretli vo filme Duch, netušili, že pôjde o najúspešnejší film roku 1990. Je to pochopiteľné, keďže hlavná mužská postava je vlastne duch. Film sa však stal klasikou a vďaka prítomnosti Whoopi Goldberg nabral aj komediálny rozmer. Tieto zaujímavosti ste o nadprirodzenom milostnom príbehu netušili.

Patrik sa uistil, že Whoopi dostane vo filme úlohu

Duch youtube.jpg

Producenti si neboli istí, či práve ona je vhodnou voľbou, avšak Patrick, napriek tomu, že sa nikdy dovtedy nestretli, im dal ultimátum – bez nej vo filme hrať nebude.

Demi dokáže plakať na počkanie

Duch 1 youtube.jpg

Na producentov zapôsobil herečkin talent, plakať na povel totiž nedokáže každý.

„Temné tiene“ boli v skutočnosti deti

Duch 2 youtube.jpg

Hrozivé zvukové efekty vznikli nahraním plačúcich detí, spomalením a prehratím naopak.

Patrick musel dokázať svoju jemnejšiu stránku

Duch 3 youtube.jpg

Patrick bol v tom čase považovaný za akčnú hviezdu, preto si scenárista Bruce Joel Rubin a režisér Jerry Zucker neboli istí o jeho vhodnosti do danej úlohy. Zmenilo sa to počas interview, kde sa rozhovoril o nedávno zosnulom otcovi a o tom, ako ho vychoval.

Patrick počas filmovania mrzol

Duch 4 youtube.jpg

Keďže počas natáčania v noci bola v New Yorku poriadna zima, väčšina filmového štábu bola poriadne naobliekaná. Patrick však nemal taký luxus, keďže hral ducha a na sebe mal iba košeľu.

Demi sa „zabudla“ zmieniť o drastickej zmene svojho účesu

Demi Moore

Režisér Jerry Zucker bol najprv poriadne nahnevaný, keďže sa ostrihala bez toho, aby to komukoľvek zo štábu oznámila. Neskôr však pripustil, že daný účes bol pre úlohu perfektný.

Bruce Willis si nemyslel, že hrať vo filme je dobrý nápad

Bruce willis wiki.jpg

V tom čase ešte herečkin manžel Bruce Willis si nemyslel, že je správne prijať úlohu vo filme, kde bude Demi hrať s postavou, ktorá je počas celého filmu mŕtva. Ani netušil, že raz si zahrá niečo podobné.

Dvaja z „duchov“ zomreli v rovnakom veku

Duch 5 youtube.jpg

Patrick a herec Vincent Schiavelli, ktorý hrá ducha v metre, zomreli vo veku 57 rokov na rôzne formy rakoviny – Patrik na rakovinu pankreasu a Vincent na rakovinu pľúc.

Prekonal všetky filmy toho roka

Duch 6 youtube.jpg

Hoci Sám doma zarobil v konečnom dôsledku viac, keďže sa hral aj počas roka 1991, Duch počas roku 1990 zarobil celosvetovo 505 702 588 dolárov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom