Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

93-ročná babička bola uväznená po tom, ako odmietla opustiť starobinec, v ktorom bývala

Babka.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
twitter.com
reklama:
reklama:

Táto akčná, no tvrdohlavá babička musela byť vyvedená políciou zo starobinca. Odmietla sa totiž dobrovoľne vysťahovať. 

93-ročná žena menom Juanita Fitzgerald z Lake County (Florida) bola zatknutá v utorok po tom, ako sa odmietla vysťahovať zo starobinca, v ktorom bývala. Tam ju vraj obviňovali z plesní v jej izbe. Karen Twinemová, hovorkyňa starobinca povedala, že pani Fitzgeraldová odmietala platiť nájom, pretože si myslela, že čoskoro zomrie. Okrem plesní, to bol teda ďalší dôvod jej vysťahovania.

Juanita.jpg
www.youtube.com

Polícia uviedla, že jej v pondelok oznámila, aby sa vysťahovala, ona však na druhý deň odmietla opustiť budovu. Podľa policajnej správy pani Fitzgeraldová povedala dôstojníkom: „Pokiaľ sa o mňa nepostaráte, nikam nejdem.“ Hovorca šerifa Lake County povedal, že námestník sa pokúsil spojiť pani Fitzgeraldovú s členmi jej rodiny a iných bytových zariadení, ale ona všetko odmietla. Údajne tiež odmietla aj ponuku zostať u zdravotnej sestry, ktorá tam pracovala.

Babka.jpg
twitter.com

V správe sa uvádza, že keď sa dôstojníci pokúšali ju vyviesť z budovy, úmyselne sa posadila na stoličku a odolávala polícii, keď sa ju pokúšali odtiaľ dostať preč. Nakoniec sa im podarilo dostať ju zo starobinca a posadiť do zadnej časti policajného auta bez pút.

Zábery z policajnej kamery počas zatýkania babičky

Pani Fitzgeraldová nakoniec zabránila tomu, aby strávila svoje narodeniny, ktoré oslavuje každoročne 15.decembra, za mrežami. Sudca ju totiž vo štvrtok odovzdal do rúk opatrovateľa. Dôchodkyňa však stále čelí obvineniam zo spáchania trestného činu a má sa dostaviť na súd 27. decembra.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 15. decembra 2017Zdroj www.independent.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: