Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj Edward Snowden má zmysel pre humor! Followuje len jediný účet, pozri koho! :-D

i1xeodz3
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
twitter.com
reklama:
reklama:

Edward Snowden berie svoj život vo vyhnanstve s nadhľadom. 

Mediálny príbeh Edwarda Snowdena sa začal, keď zverejnil tajné dokumenty systémov NSA (Národná Bezpečnostná Agentúra). Podľa jeho slov americké tajné služby sledujú internetovú komunikáciu na sociálnych sieťach (napr. Facebook, Twitter), emailovú poštu, no dokážu špehovať aj telefónne hovory a i. Kvôli svojej bezpečnosti opustil USA a jeho azylom sa stalo Rusko. Spojené štáty americké však požadovali jeho vydanie a súdny proces. Napokon bol obvinený z niekoľkých činov, za ktoré mu hrozí najviac 10 rokov väzenia. Po čase však záujem o jeho osobu vo vyhnanstve pominul.

APTOPIX France Snowden

Po odmlke sa však nedávno ozval. Tentoraz si založil účet na Twitteri (áno, ten, ktorý je sledovaný). Na tom by nebolo nič zvláštne, keby jediný účet, ktorý followuje nepatril práve jeho bývalému zamestnávateľovi NSA (Národná bezpečnostná služba). :-D

Jeho prvý príspevok „Počujete ma teraz?“ dosiahol viac než 9000 zdieľaní. A to stačilo. O osobu asi najslávnejšieho informátora sa opäť začali zaujímať médiá ako The Independent, Washington Post, The Guardian alebo Times.

Jeho účet nesie popis, ktorý hovorí za všetko:

„Kedysi som pracoval pre vládu. Teraz som pracujem pre verejnosť.“

My môžeme len dúfať, že objaví aj čaro Instagramu a o zábavu bude postarané.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autro: efkoDátum 30. septembra 2015Zdroj i100.independent.co.uk Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: