Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj roboti majú dušu! Toto je 10 najcharizmatickejších filmových robotov!

Desktop
17
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Poznáš nejakého filmového robota? Hádam každý, kto aspoň okolo kina chodí, nejakého zaregistroval, napríklad na plagáte. Tvorcovia sa k tejto téme a k postavám robotov neustále vracajú a divákov, zdá sa, stále rovnako baví sledovať príbehy, v ktorých netečie krv, ale skôr olej. Teraz sa pozri na desať najcharizmatickejších kovových (ne)priateľov človeka.

T-800

Terminátor už patrí ku klasike filmového plátna i televíznej obrazovky. Arnold Schwarzenegger ako T-800 bol najprv zlý, potom dobrý. Čo je však dôležitejšie, stále a stále sa vracia. Onedlho ho uvidíme v piatej časti tejto filmovej série a snáď sa v nej predstaví aspoň v rovnakej forme ako v druhej časti s podtitulom Deň zúčtovania.

SITA/AP
SITA/AP

Sonny

Tri zákony robotiky, ktoré zadefinoval spisovateľ Isac Asimov, určite poznáš prinajmenšom z filmu Ja, robot. Sonny, ten robot podozrivý z vraždy, je, chudák, nevinný. Našťastie, Will Smith v converskách na to príde a ani na jednej strane nedôjde k ujme na zdraví.

SITA/AP
SITA/AP

Gort

Vo filme Deň, keď sa zastavila Zem sa objavil nie veľmi priateľský robot, v remaku z roku 2008 veľký ako Empire State Building. Napriek tomu, že svojou veľkosťou a smrtiacim zrakom až desí, je neignorovateľnou súčasťou tohto rebríčka.

Maria

Jedna z mála robotických žien a ešte k tomu zlá. Výtvor šialeného vynálezcu podnecuje ľudí k vzbure a skoro spôsobí zánik Metropolisu v rovnomennom filme nemeckého režiséra Fritza Langa z roku 1927.

https://www.youtube.com/watch?v=ObM0drwTshA

Wall-E

Aj robot sa môže zamilovať a keď pri tom ešte zachráni celé ľudstvo, je to len bonus. Wall-E, tak trochu ekologický ochranca, je unesený z Evy a kvôli nej sa púšťa do veľkého vesmírneho dobrodružstva. Povedz, mohol by sa tu robot, ktorý miluje filmový muzikál Hello, Dolly! neobjaviť?

SITA/AP
SITA/AP

Marvin

Najdeprimovanejší robot vo vesmíre, ktorý by najradšej spáchal samovraždu, je taký inteligentný, až je to desivé a smutné, pretože svoje schopnosti musí využívať len na „obyčajné“ úkony. Keď sú navyše všetci hlúpejší, ako im má/môže vysvetliť, že mrhajú jeho talentom? Stopárov sprievodca po galaxii ti dá okrem iného odpoveď aj na toto. Keď takého robota stretneš, nepodliehaj panike a pamätaj, že odpoveďou na všetko je prosto 42.

Bumblebee

Technicky vzaté, nie je tento „chlapík“ tak úplne robotom, je skôr robotom-mimozemšťanom (autoboti, rovnako ako decepticoni, sú mimozemskou rasou). Bumblebee sa vyznačuje tým, že nerozpráva, keď chce niečo povedať, pustí jednoducho vhodnú pieseň. Ak si nevidel Transformerov a toto je pre teba novinka, šup šup pred televízor doplniť si chýbajúce znalosti a informácie. A keď budeš chcieť potom niečo povedať, skús si namiesto slov pustiť nejakú tú náladovú muziku, napríklad Linkin Park.

SITA/AP
SITA/AP

C-3PO a R2-D2

Týchto mechanických hrdinov si jedného bez druhého snáď ani nemožno predstaviť. Dlhý a široký starwarsáckeho univerza, jeden s podrezaným jazykom, druhý „nemý“. Jeden luxusný, lebo vyzerá ako prerastený Oscar a druhý, ktorý pripomína smetný kôš. Ktorý je ktorý, hádam vieš aj sám.

SITA/AP
SITA/AP

Johnny 5

Ak nepoznáš film Číslo 5 žije, nevieš o filmových robotoch asi nič, prípadne ťa popkultúra osemdesiatych rokov absolútne minula. Roztomilý a neskutočne šarmantný robot so zmyslom pre humor, pôvodne vojnový „nástroj“, patrí ku klasickým filmovým postavám nielen ôsmej dekády minulého storočia . A aj dnes dokáže pobaviť tak svojimi vražednými hláškami, ako aj mimoriadne osobitou prácou s obrvami.

Chappie

Zatiaľ posledná robotická postavička na striebornom plátne je tak trochu vynoveným Johnnym 5. Z pôvodne policajného droida číslo 22 sa po preprogramovaní stane prvý samostatne mysliaci a cítiaci robot, ktorý sa následne zhodou okolností ocitne v johannesburgskom gete. Chappie je zábavným, gangstersky vyzerajúcim robotom s dobrým srdcom, alebo tým, čo funkciu srdca v jeho prípade plní. Ak stíhaš, skoč prípadne do kina a uvidíš.

SITA/AP
SITA/AP
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jankaDátum 18. marca 2015Zdroj www.gamesradar.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., SITA/AP, video: youtube.com
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: