Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj Slovensko má svojho „rozparovača“! Beštia zabila svoju tehotnú manželku a dve deti.

Horizon33_2015-8-26_16-15-16
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com

Prípad „horehronského rozparovača“ patrí k tým najbeštiálnejším v dejinách československej kriminalistiky. Zároveň je to posledný človek, ktorý dostal u nás trest smrti. Z jeho ohavného činu nás mrazí ešte dnes!

Štefan Svitek, neskôr známy ako „horehronský rozparovač“ mal sklony k násiliu už ako mladík. Niekoľkokrát sa pokúsil o samovraždu, prejavovali sa uňho sklony k sadizmu a deviácii. Okrem toho bol závislý na alkohole a liekoch. Veľa zo svojho správania zdelil po otcovi – ten bol tiež alkoholik a násilník.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHcl3-dmxvw
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Svitek pochádzal z Brezna a rôznu trestnú činnosť páchal už ako tínedžer. Do svojich 27 rokov strávil dokopy osem rokov po rôznych nápravnovýchovných zariadeniach. Odpykal si tresty za týranie zvierat, krádeže, znásilnenie a únosy. Ešte predtým, ako dovŕšil 25 rokov, mal za sebou protialkoholické liečenie na psychiatrii. Liečenie však Sviteka vôbec nezmenilo…

https://www.youtube.com/watch?v=ZHcl3-dmxvw
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Svitek sa oženil s Máriou, ktorá mala z predchádzajúceho vzťahu dcéru. Páru sa po čase narodila spoločná dcéra a krátko po tom Mária opäť otehotnela. V čase, keď bol Svitek len 5 mesiacov na slobode, došlo k tragédii, ktorá sa zapísala do dejín československej kriminalistiky.

Keď došlo v roku 1987 k beštiálnej vražde, Svitek bol opäť opitý. Podľa svedkov pil od rána a keď sa pred polnocou vrátil domov, jeho manželka sa aj s deťmi pred ním zamkla v prístavbe domu. Svitek kričal a trieskal na dvere, no Mária mu nechcela otvoriť. Svitek však neodišiel a rozhodol sa do izby dostať pomocou sekery. To sa mu aj podarilo a jeho šialené besnenie sa mohlo začať…

https://www.youtube.com/watch?v=ZHcl3-dmxvw
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Ranami sekerou do hlavy a do krku zabil najskôr tehotnú Máriu. Na veľký krik a buchot sa začali zobúdzať aj dve dievčatká – 4-ročná Anička a 6-ročná Helenka, ktorým roztrieskal hlavy. Tým sa však celá hrôza len začala!

Svitek telá svojej rodiny rozštvrtil a ukojil sa nad nimi. Potom manželke sekerou rozpáral brucho a z jej tela vybral plod, odrezal jej prsníky a po izbe rozhádzal vnútornosti. Potom vypitval aj plod. Následne sexuálne zneužil svoje mŕtve dcéry a vypitval aj ich. Malý domček sa zmenil na more krvi.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHcl3-dmxvw
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Na druhý deň po tomto besnení sa Svitek pokúsil o samovraždu. Obesenie mu však nevyšlo a zakrátko skončil v rukách polície. Podľa súdnych psychológov išlo o silne agresívnu psychopatickú osobnosť so sklonmi k zoofílii a sadomasochizmu. Všetko sa stupňovalo po požití alkoholu a liekov.

Svitek sa po svojom čine vyjadril, že mu je úplne jedno, či ho zavrú do basy, na psychiatriu alebo ho obesia. Tiež povedal, že vražda bola preňho najsilnejším sexuálnym zážitkom a neprejavil ani štipku ľútosti. Súd v Banskej Bystrici preto rozhodol o treste smrti.

Ak ťa prípad zaujal, pozri si podrobnosti vo videu, ktoré nie je vhodné pre citlivešie povahy:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 26. augusta 2015Zdroj www.ceskatelevize.cz Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,