Aj známe hollywoodske hviezdy a svetové osobnosti majú predkov zo Slovenska

Zdieľať
Befunky collage 4.jpg

Vedeli ste o tom, že aj známe hollywoodske hviezdy a svetové osobnosti majú predkov zo Slovenska? V tomto článku vám prezradíme, ktoré osobnosti to sú.

Paul Newman

Americký herec, režisér a držiteľ Oscara známy z filmu Farba peňazí, bol synom Terézie Feckovej z dedinky Ptičie neďaleko Humenného, ktorá emigrovala do amerického štátu Ohio. Jeho príbuzní dodnes žijú v Humennom.

Jon Voight

Hollywoodsky herec, hviezda filmov ako Návrat domov či Polnočný kovboj sa síce narodil v New Yorku, ale tiež má pôvod na Slovensku. Jeho dedko z otcovej strany bol George Voytka, slovenský prisťahovalec z Košíc.

Angelina Jolie

Jedna z najznámejších herečiek súčasnosti je dcérou vyššie spomenutého Jona Voighta, preto je tiež ďalšou generáciou potomstva slovenských imigrantov v USA.

David Boreanaz

Hollywoodsky herec známy zo seriálu Buffy, premožiteľka upírov, či Kosti má priezvisko slovinsko-talianskeho pôvodu. Jeho matka je dokonca polovičná Slovenka.

Andy Warhol

Netreba zabúdnúť ani na toho úspešného maliara a umelca. Andy Warhol bol americký pop art maliar, ktorého rodičia pochádzali zo Slovenska. V Medzilaborciach sa tiež nachádza múzeum moderného umenia, ktoré je venované jeho pamiatke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom