Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ak je to nevyhnutné, môžu ísť do práce aj po pozitívnom výsledku testu! O koho sa jedná?

Zdravotnici.jpg
Foto: ilustračné, SITA/AP
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – K osobám v osobitnom režime pri izolácii a karanténe pribudnú od 5. februára príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Znamená to, že aj v prípade pozitívneho výsledku testu budú môcť nastúpiť do práce, ak to bude nevyhnutné. Vyplýva to z novej vyhlášky k izolácii a karanténe Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR). Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

„Túto zmenu sme do vyhlášky zapracovali na základe žiadosti ZVJS. Dôvodom je vývoj chorobnosti na COVID-19 u príslušníkov zboru a jej predpokladaný nárast v nadchádzajúcich dňoch,“ vysvetlila Račková.

Dotknutí príslušníci však budú musieť dodržať niekoľko podmienok. Musia používať respirátor FFP2 bez výdychového ventilu, rukavice a obmedziť pohyb po pracovisku na najmenšiu možnú mieru. Zároveň je potrebná dezinfekcia prostriedkami s plným virucídnym účinkom. Tiež bude nutné zabezpečiť možnosť odpočinku a stravovania bez prítomnosti iných osôb alebo za prítomnosti iných pozitívnych osôb, ktoré nemajú klinické príznaky ochorenia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 4. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: