Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aká ja skutočnosť o Titanicu? Bol to podvod alebo realita?

Ac6c3bf7b49e8d178e042be4f0e5e052.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Titanic ako loď, ktorá sa nikdy nepotopila? Bol Titanic len zamenený za sesterskú loď Olympic ako súčasť poistného podvodu?

Titanic, najväčší a najluxusnejší výletný parník, narazil na ľadovec 15.apríla 1912. Do troch hodín sa potopil na dno oceánu, pričom so sebou pochoval 1500 ľudí z 2224 cestujúcich a členov posádky. Titanic bol jedným z troch zaoceánskych parníkov triedy Olympic postavených v lodeniciach Harland and Wolff v Belfaste. Ďalšie sa volali Brittanic a Olympic.

Olympic bola spustená na vodu rok pred Titanicom, ale tiež nemala šťastie – mala dve vážne kolízie. Podľa niektorých boli škody oveľa väčšie, ako sa písalo a hovorilo a loď bola odpísaná. Opravy by boli veľmi drahé, vyšplhali by sa na milióny libier. Už vtedy trápiaca sa White Star Line čelila konečnej finančnej katastrofe. Mohla firma White Star a jej majiteľ JP Morgan vymyslieť smelý poisťovací podvod, aby sa pokúsili zachrániť svoje investície do nešťastnej lode Olympic?

http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-titanic-ship-3d-render/499676741/popup?sq=titanic/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

Podľa teórie, Olympic bude vymenený za Titanic a potopí sa v zinscenovanej nehode. Titanic, teraz vystupujúci ako Olympic, bude ďalej pokračovať v prevádzke. Tieto dve lode boli v podstate totožné, líšili sa len v malých detailoch a keď boli vedľa seba v dokoch, boli na nerozoznanie. Stačilo len vymeniť pár štítkov a plakiet.

Hoci táto teória nie je nová, spopularizoval ju až Robin Gardiner vo svojej knihe z roku 1998 „Titanic- Loď, ktorá sa nikdy nepotopila?“. Vtedy sa viac ľudí začalo zaujímať o teóriu s poisťovacím podvodom.

http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-illustration-titanic-ship-3d-render/498472999/popup?sq=titanic/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

Dôkazy

1. Svetlíky

Titanic a Olympic mali rozdielny počet okienok na lodiach. Olympic mal 16 a Titanic 14 okienok. Fotografie zhotovené v doku majú 14 okienok, ale v čase prvej plavby je už na fotkách 16 okienok. Je to dôkaz, že lode boli zamenené, či na Titanic boli pridané okná v rámci estetických zmien? Ďalším dôkazom je, že na Olympic boli okná nerovnomerne rozložené, ale opäť platí, že na dovtedy inak rozložených oknách na Titanicu, boli okná v dobe prvej plavby zrazu tiež nerovnomerne rozložené.

2. Záznam

Škoda na Olympicu po zrážke s Hawke zanechal znateľný a trvalý záznam. Nepoškodený Titanic ho nemal. Avšak jeden cestujúci, ktorý prežil zrážku Lawrence Beesley neskôr hlásil, že Titanic mal záznam.

3. Povesti medzi posádkou

Pred spustením Titanicu bol celoštátny uhoľný štrajk. Neboli hasiči, kotloví kuriči, ani brigádnici, ktorí by robili na lodi. Titanic sa zúfalo snažil zamestnať ľudí, ale všetci odmietali. Kolovali medzi nimi fámy o tom, že Titanic má byť zamenený za Olympic a má byť potopený. Kto by sa dobrovoľne zamestnal na lodi, ktorá sa má potopiť?

https://sk.pinterest.com/pin/271623421249213117/
sk.pinterest.com

4. Zrušené lístky

Veľa bohatých a prestížnych mien z vysokej spoločnosti 20. Storočia malo zabookované miesta na Titanicu. JP Morgan, vlastník materskej spoločnosti White Star mal tiež cestovať, ale na poslednú chvíľu plavbu zrušil, kvôli chorobe. V čase potopenia lode ho videli vo Francúzsku, kde si v perfektom zdraví užíval so svojou ženou. Dokonca aj všetci jeho priatelia zrušili plavbu v poslednej sekunde.

5. Californian

Veľká osobná loď Californian, tiež vo vlastníctve JP Morgana, spôsobila stratu toľkých životov. Hoci neprevážal žiadnych cestujúcich, len 3000 diek, zastavil v dobe potopenia Titanicu v strede oceánu a čakal. Prečo sa loď takto správala? Bola vopred vyslaná na záchranu? Edith Russel, ktorý prežil potopenie tvrdil, že mu kompetentní na Titanicu povedali, že loď Californian je na ceste. Podľa autora knihy Gardniera, závažné chyby v navigácii viedli Californian na zlé miesto a to až 12 míľ od Titanicu.

6. Vrak

Vrak Titanicu bol nájdený v roku 1985 Robertom Bellardom. Vtedy sa objavili nové dôkazy podporujúce teóriu výmeny. Pečiatka 401 ako ID pre Titanic, ktoré dostal na vrtule v lodeniciach, podľa mnohých svedkov boli vrtule s touto pečiatkou Titanicu namontované na Olympic po jeho zrážke s Hawke. Takže na dne oceánu sa našiel Olympic. Na jednej strane vraku vidno písmená M a P, čo môžu byť pozostatky názvu Olympic, ktoré boli prekryté. Na vraku sa objavuje šedý podkladový náter, aký mal Olympic. Titanic mal podkladový náter čierny.

7. Nedostatok mediálnej kontroly

Poistné podvody a námorné podvody boli v čase potopenia Titanicu bežné. Nedostatok mediálneho pokrytia v tej dobe bol aj tak zvláštny. O Titanicu je jeden film a fotografické záznamy sú tiež skromné. Zložitú situáciu dopĺňa nedôsledná technika z tej doby, kedy len jastrabie oko si všimne na čiernobielej fotografii dvoch skoro rovnakých lodí v doku nejakérozdiely.

Samozrejme existujú aj fakty, ktoré odporujú zámene dvoch obrovských lodí. Ale je na každého zvážení, ako sa loď môže potápať hodiny, zlomiť sa a až potom zmiznúť pod hladinou? Ako si nikto nevšimne obrovský ľadovec v oceáne, v ktorom na danom mieste a v danom období také ľadovce nebývajú? Prečo na žiadnej fotografii zo záchrannej akcie ľadovec nevidno? Otázok je mnoho a odpovede ležia na najhlbšom mieste oceánu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 6. novembra 2016Zdroj theunredacted.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: