Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aké farebné odtiene vníma pes?

????????????????????????
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pennsylvania Oktoberfest
reklama:
reklama:

Najlepší priateľ človeka, pes, nás sprevádza všade a vo všetkých oblastiach nášho života, či už ide o psa strážneho, záchranárskeho, policajného alebo nášho domáceho miláčika.

Veľa ľudí si myslí, že pes vidí len čiernu a bielu a nemá monochromatické videnie. To však nie je pravda. Z morfologického hľadiska je oko psa veľmi podobné ako u človeka. Ľudské oko môže ľahko rozlíšiť tri základné farby: červenú, zelenú a modrú (vďaka nervovým bunkám sietnice). Nervové bunky psa umožňujú, aby rozlišovať rôzne odtiene studených farieb. Farby teplé pre neho ale neznáme.

Bez názvu5

Na tomto grafe si môžete všimnúť, že je zbytočné, aby ste svojmu psovi kupovali nejaký červený objekt. Pes ho bude totižto vnímať ako odtieň žltej a môže byt preňho problematické nájsť ho v zelenej tráve. Psy preto preferujú predmety a hračky vo farbách chladných, akou je napríklad modrá.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor veronikaDátum 23. septembra 2014
reklama:
reklama:
reklama: