Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako často by ste mali mať sex v 20, 30 a 40 rokoch?

sex
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sex www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Sexuálny apetít je veľmi individuálna záležitosť, ktorá sa navyše mení aj s vekom. Niektorým ženám vyhovuje sex s partnerom niekoľkokrát do týždňa, iné by sa najradšej nemiloval vôbec. Čo je ale normálne? Americký Kinseyho inštitút vykonal výskum medzi jednotlivými vekovými skupinami a prišiel so zaujímavým zistením.

Ak máte pochybnosti o tom, že vaša frekvencia sexu je podpriemerná, alebo si myslíte, že súložíte viac, ako je zdravé, potom vás iste zaujme zistenie amerického Kinseyho inštitútu, ktorý sa primárne zameriava na výskum sexu, pohlaví a reprodukcie. Táto nezisková organizácia sa rozhodla, že si posvieti na to, ako často majú ľudia sex. Spovedala tak tisícky partnerských a manželských párov rôzneho veku a ich odpovede na konci svojho výskumu vyhodnotila.

Čo hovoria čísla?

Až na vás bude partner nabudúce naliehať, tieto výsledky zverejnené Kinseyho inštitútom mu pokojne ukážte. Len mu tým potvrdíte, že vaša sexuálna frekvencia je úplne v normále. Čo teda hovoria čísla?

  • veková skupina 18 až 29 rokov – sex 122krát ročne
  • veková skupina 30 až 39 rokov – sex 86krát ročne
  • veková skupina 40 až 49 rokov – sex 69krát ročne

Najvyššia sexuálna frekvencia je na začiatku vzťahu.

Ako ste dopadli vy? Našli ste sa v tejto tabuľke? V každom prípade stojí za zmienku, že mladší ľudia spolu častejšie súložia na začiatku svojho partnerského vzťahu. Po celý prvý jeden rok to je až 2krát týždenne. Potom sexuálna frekvencia klesá na spomínaných priemerných 122 stykov ročne. S náruživejšími partnermi sa môžete stretnúť iba v 7 percentách prípadov. Práve iba 7 percent dlhodobých partnerských či manželských párov priznáva, že má sex aspoň 4krát do týždňa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 7. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: